Pět nejdražších mladíků historie

Mladých a talentovaných hráčů bylo po celém světě vždy velké množství. Však je o ně také velký zájem, což platilo v minulosti a bude to platit i do budoucna. Jak vypadá seznam historicky pěti nejdražších mladíků?

Pět nejdražších mladíků historie

Lionel Messi – 15 milionů eur

Není žádným tajemstvím, že barcelonská mládežnická akademie La Masia je vyhlášená po celém světě. Najdete v ní celou řadu talentů s obrovským potenciálem a to je i případ Messiho. Toho si Katalánci pořídili v roce 2008 za 15 milionů eur, ačkoli s ním měli smlouvu již od jeho šestnácti let.
[break]Nejlepší evropská jedenáctka založena čistě na statistikách

Breel Embolo – 16 milionů eur

Pro mnohé neznámé jméno, ale brzy tomu může být jinak. Čerstvě devatenáctiletý borec působí od svých šestnácti let ve švýcarské Basileji a vede si velmi dobře. V letošní sezoně dal už osm branek včetně jedné trefy v Lize mistrů a dvou na scéně Evropské ligy. V lednu o něj usilovaly kluby typu Manchesteru United nebo Bayernu Mnichov, ale Švýcaři 27 milionů eur odmítli.
[break]

Neymar – 18 milionů eur

Když v sedmnácti letech současný kapitán brazilské reprezentace debutoval v Santosu, všem bylo hned jasné, že vidí obrovský talent. Srovnání s Pelém nebo Robinhem se okamžitě nabízelo. Ještě než mu bylo osmnáct, nabízel mu přestup West Ham, ale brazilský klub 12 milionů liber odmítl a nedlouho poté inkasoval mnohem více od Barcelony.
[break]Tři hráči, kteří opět mohou přinést Scudetto Interu

Sergio Agüero – 23 miliony eur

Překonat rekord legendárního Diega Maradony? To není jen tak a přeci se to Agüerovi povedlo! Za Independiente totiž nastoupil k prvnímu soutěžnímu zápasu měsíc po patnáctých narozeninách a byl tak nejmladším hráčem v historii Argentiny, který kdy hrál. Sice to byl jeho jediný start v sezoně, ale to se mělo brzy změnit. Před odchodem do Atlétika Madrid dal 18 gólů ve 36 zápasech!
[break]TOP 3 doposud neznámí hráči, kteří v letošní sezóně září

Wayne Rooney – 37 milionů eur

Když v říjnu 2002 ukončil coby šestnáctiletý mladík v dresu Evertonu třicetizápasovou sérii bez porážky londýnského Arsenalu, zrodil se hrdina. Komentátor Clive Tyldesley tehdy zvolal: „Zapamatujte si jméno Wanye Rooney.“ Od té doby už ho nikdy nikdo nezapomněl. Ještě aby ano, když v sedmnácti letech debutoval za anglickou reprezentaci...