Pětice nejhodnotnějších klubů světa

Fotbal to je business. O peníze jde až v první řadě, a když se k tomu přimotá nějaký ten úspěch, tak jedině dobře. Marketing má v top klubech obrovský význam. Stačí si uvědomit, že když například Real Madrid koupí superposilu, vrátí se mu peníze vydané na transfer prodejem dresů. Jak jsou na tom ale kluby celkově? Zde je žebříček pěti nejhodnotnějších.

Pětice nejhodnotnějších klubů světa

Chelsea – 489,75 milionů eur

Londýnský klub coby úřadující anglický mistr výsledkově strádá. V Premier League to na obhajobu zdaleka nevypadá a Blues hrozí, že nebudou v příští sezoně hrát evropské poháry. V Lize mistrů vystavil Terrymu a spol. stejně jako v loňském roce stopku francouzský PSG a venku je Chelsea i v anglických pohárech.
[break]Real si prý může nechat zajít chuť. Lewandowski se upíše…

Manchester City – 501,75 milionů eur

V Manchesteru City zvolili podobný model jako v Chelsea. Po příchodu bohatých investorů přivedl klub řadu drahých posil a vyplatilo se. V posledních čtyřech sezonách na Etihad Stadium slavili dvakrát mistrovský titul a letos se těší na premiérové čtvrtfinále Ligy mistrů. V létě navíc na lavičku usedne veleúspěšný Josep Guardiola a to se teprve mohou dít věci.
[break]

Bayern Mnichov – 578,55 milionů eur

Pomyslná třetí příčka patří mnichovskému Bayernu, který neohroženě vládne Bundeslize a s odřenýma ušima si zajistil i postup v nastaveném čase přes Juventus Turín do další fáze milionářské Ligy mistrů. Bavoři vyhráli německou nejvyšší soutěž v posledních čtyřech sezonách a letos kráčí za dalším titulem.
[break]Další část Galácticos? Pérez míří tam, kde si vzal Balea a Modriče

Barcelona – 693 milionů eur

S obrovským náskokem na Bayern je druhá Barcelona. Španělský velkoklub v loňském roce získal treble za triumf v Primera División, Copa del Rey a v Lize mistrů. Letos mají Blaugranas k zopakování tohoto úspěchu velmi solidně nakročeno a mohou se tak stát prvním klubem, kterému se podaří obhájit trofej pro vítěze Ligy mistrů.
[break]Proč se Rakitič nejeví jako adekvátní náhrada za Xaviho?

Real Madrid – 707,30 milionů eur

Ačkoli se bílému baletu v posledních letech nedaří tolik, jak by si fanoušci představovali, stále je nejhodnotnějším klubem světa. S miliony a miliony fanoušků po celém světě a s hvězdami v kádru musí lákat pozornost. Podle Forbes je Real dokonce nejhodnotnějším sportovním klubem světa.