Kanárci bijí na poplach! MS se vzdaluje!

Brazílie rozhodně nezažívá zrovna ideální období. Kvalifikace na světový šampionát v Rusku, který se bude hrát v roce 2018, se pro kanárky rýsuje špatně. Po šesti kolech totiž má parta okolo Neymara jen devět bodů a po dvou remízách z posledních dnů v kabině nepanuje zrovna nejlepší nálada. Vědom si toho je i obránce Barcelony Dani Alves.

Kanárci bijí na poplach! MS se vzdaluje!
Po domácí plichtě 2:2 s Uruguayí uhráli favorité stejný výsledek i na půdě Paraguaye a Brazilci bijí na poplach. Přitom mohlo být ještě hůř, kdyby Ricardo Oliveira a právě Alves v závěru duelu v Asuncionu nevydřeli alespoň bod.

Po šesti kolech okupují Brazilci nepostupovou šestou příčku a ztrácí jeden bod na pozice zajišťující letenky do Ruska. V dalším utkání se představí na půdě Ekvádoru, který má stejně jako lídr tabulky Uruguay shodně třináct bodů a následně se představí doma proti aktuálně páté Kolumbii.

„Věřím tomu, že se dokážeme zlepšit,“ nechal se slyšet zkušený pravý bek a pokračoval: „Soupeři jsme dali až příliš prostoru.“

„Nemyslím si však, že by bylo vhodné řešit to přes média. To podstatné zůstane v kabině. Musíme si to vyříkat a dělat to, co umíme nejlépe,“ prozradil dvaatřicetiletý hráč.

„Tým potřebuje vítězného ducha, odhodlání a správný přístup. Nejsme spokojeni s tím, jaké jsme uhráli výsledky, ale víme, že makáme naplno. Věřím, že tým vrátíme tam, kam patří,“ dodal.

Čtvero brazilských střelců, kterým štěstí v Evropě nepřálo