Velikáni posledních let, které vychovalo Auxerre

Velikáni posledních let, které vychovalo Auxerre

Služebně starším fanouškům francouzské nejvyšší soutěže není nutné tento klub dlouze představovat. Auxerre se nesmazatelně zapsalo do historie, přestože nyní je ve stínu své minulosti a působí v druhé nejvyšší soutěži. To však nemění nic na tom, že tímto klubem prošla v nedávných letech řada zvučných jmen, která našla poté uplatnění v dalších evropských velkoklubech. Podívejme se na tři z nich.

Trio slavných hráčů, kteří se stali obětmi trestných činů

3) Bacary Sagna


Pozice: Obránce
Věk: 33 let
Zápasy odehrané za Auxerre: 104
Současný klub: Manchester City


Když bylo tomuto francouzskému reprezentantovi se senegalskými kořeny patnáct let, připojil se do hráčské akademie právě tohoto klubu. Tehdy se psal rok 1998 a o čtyři roky později se klubu uspal svou první profesionální smlouvou. Stal se nedílnou součástí týmu, který v roce 2005 vyhrál Coupe de France. Poté se uspsal londýnskému Arsenalu, ze kterého dále zamířil v roce 2014 na Etihad Stadium.

[break]
TOP 3 doposud neznámí hráči, kteří v letošní sezóně září

2) Mohamed Sissoko


Pozice: Defenzivní záložník
Věk: 31 let
Zápasy odehrané za Auxerre: 0
Současný klub:


Zkušená opora národního výběru Mali byla vychována právě v Auxerre. Do slavného francouzského klubu přišel Sissoko ve třinácti letech, ale za seniorský výběr mu nebylo umožněno hrát, neboť byl v sedmnácti letech prodán do španělské Valencie. Poté následovaly smlouvy v klubech, kterými by nepohrdl žádný hráč. Sissoko postupně okusil Juventus, Liverpool nebo PSG. Naposledy oblékal dres Shanghai Shenhua a nyní si hledá nové angažmá.

[break]
Šest zápasů, které mohou v PL rozhodnout o titulu

1) Eric Cantona


Pozice: Útočník
Věk: 49 let
Zápasy odehrané za Auxerre: 82
Současný klub: v důchodu


Houževnatý francouzský útočník, který na sebe strhával pozornost nejen svým hráčským umem, ale i provokativními gesty, se nesmazatelně zapsal do historie tohoto sportu i filmového průmyslu. Cantona odehrál za Auxerre celkem 82 zápasů, ve kterých vstřelil 23 branek. Následovaly slavná léta v Marseille, Leedsu a Manchesteru United, kde si ho fanoušci Rudých ďáblů zamilovali. Bohužel pověsil kopačky na hřebík již ve třiceti letech.