Boleslav slaví! Slavia vybojovala nejdůležitější zápas sezóny u televize

Boleslav slaví! Slavia vybojovala nejdůležitější zápas sezóny u televize

Slavia tak moc chtěla do pohárů, až si to vybojovala silou vůle u televize. Boleslav totiž ve finále poháru porazila Jablonec 2:0 a rozhodla o složení české účasti v pohárové Evropě.

Ze zlínské Letné na stadion U Nisy? Liberec chce dva Ševce

Spekulanti přitom jednoznačně favorizovali na vítězství Jablonec. Nejvíce se obávali toho, že Peltův vliv bude silnější, než fotbalová kvalita Mladé Boleslavi. Naštěstí se rozhodovalo čistě jen mezi hráči, a tento duel zvládli lépe fotbalisti z města automobilů.

A Jablonec jako by chtěl ukázat, že zápas proti Příbrami opravdu nevypustil, ale že takto prostě vypadá jeho forma. Proti Boleslavi si toho totiž mnoho nevytvořil a prohrál po zásluze. To, co stačilo proti Příbrami na bod, se ukázalo pro evropské poháry nedostatečné.

Vzhledem ke hře Jablonce se zdá účast Slavie v pohárech daleko nadějnější. Sešívání odehráli závěr sezóny ve velkém stylu, a pokud na svou aktuální formu navážou i na začátku sezóny nové, mohli by dojít nejen do základních skupin. V létě navíc budou kádr ještě dále posilovat. Doufejme, že se nebudou sehrávat celý půlrok, jako jsme to viděli letos na jaře.

Stejně tak i Boleslav prokázala, že si poháry zaslouží více, než klub ze severních Čech. Přestože byl zápas vesměs vyrovnaný, byla to Boleslav, kdo dokázal alespoň ve dvou případech překvapit soupeře a svou akci také dotáhnout do úspěšného konce.

Mladá Boleslav - Jablonec 2:0


Branky: 71. Chramosta, 74. Ščuk