Rosický do Číny ke Kellnerovi? Krob do vedení Slavie?

Rosický do Číny ke Kellnerovi? Krob do vedení Slavie?

[hot]NOVINKA[/hot] Kapitán českého fotbalového týmu Tomáš Rosický se chce podle svých slov čtrnáct dní před startem ME 2016 ve Francii soustředit jen na EURO. Sparta, která má o něj eminentní zájem, může být podle jeho vyjádření tématem až skončení šampionátu. Kromě Sparty se hovořilo i o americké MLS či Spojených arabských emirátech. Podle dobře informovaných zdrojů efotbal.cz by však nakonec Rosický, pokud se objeví během EURO na hřišti, mohl nakonec zamířit do Číny.

Slavia vers. policie 0:1! Další skandální výrok soudu!

Jak známo, PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera investuje v Číně do fotbalu stovky milionů korun. Home Credit China, dceřiná společnost PPF působící v Číně s třinácti miliony klienty, posiluje v této zemi svou značku právě prostřednictvím fotbalu. Ten zažívá v nejlidnatějším státě světa veliký nárůst zájmu. U dvou klubů, Peking Guoan a Šan-tung Lu-leng, je PPF firma oficiálním partnerem, u Tchien-ťin TEDA je spolupráce užší. To proto, že v tomto městě Kellnerova společnost sídlí. Zápasy klubu TEDA sleduje pravidelně čtyřicet milionů diváků. Logo Home Creditu se objevuje na rukávech klubových dresů.

Je to tedy možné, že Tomáš Rosický může nakonec skončit třeba právě v Kellnerově klubu Tchien-ťin TEDA. „Pokud se Tomáš Rosický předvede na EURO v obvyklé formě, tipoval bych 60:40, že nakonec navzdory všem dosavadním spekulacím skončí v Číně. Čínská nabídka by měla být určitě lepší než ta sparťanská,“ uvedl dobře informovaný zdroj efotbal.cz.

Velké změny ve vedení Slavie


Pokud je řeč o Číňanech a o fotbale, chystají se podle našich zdrojů velké změny i ve Slavii, kterou čeká již 14. července první zápas 2. předkola Evropské ligy. Proto červenobílí začnou přípravu na novou sezonu již začátkem června, tedy příští týden.

Povýšit ve vedení klubu by měl především předseda Odboru přátel Slavie, od dubna místopředseda dozorčí rady Slavia – fotbal, a. s. Martin Krob, který v Česku dosud působil coby úspěšný generální ředitel Mitsubishi Motors. Jelikož se v souvislosti s umenšením vlivu a podílu Jiřího Šimáněho v klubu už delší dobu spekuluje o odchodu Davida Trundy coby Šimáněho člověka, je možné, že by Martin Krob mohl zamířit až na pozici nejvyšší.

Podle posledních zpráv by měla mít čínská investiční společnost CEFC ve Slavii 81 procent akcií, Jiří Šimáně už jen 19 procent a tento proces by měl nejspíš ještě pokračovat.

Stadion v Edenu by pak měl stoprocentně přejít do rukou CEFC, k převzetí Eden Areny by mohlo dojít v srpnu.

Co se týče hráčského pohybu, pokud projeví o stopera Simona Deliho zájem Olympique Marseille, Slavia jednoho z nejlepších hráčů české ligy nejspíš neudrží, přestože mu klubové vedení nabídlo velmi nadstandardní podmínky. Delimu se sice v Praze líbí, ale ještě raději by působil ve Francii.

Na spadnutí je naopak návrat slovenského reprezentanta Dušana Šventa do Edenu. Velmi dobře se jeví i pětadvacetiletý kamerunský obránce Michael Ngadeu, dosud kapitán rumunského FC Botosani.

Červenobílí se zajímají i o jabloneckého útočníka Stanislava Tecla, který se ve Slavii už před časem mihl. Podle informací efotbalu,.cz za něj Jablonečtí, tedy předseda FAČR Miroslav Pelta, požadují 15 milionů korun.

Miroslav Pelta je po odchodu Synotu ligovým shromážděním pověřen jednáními o novém titulárním sponzorovi „Slávistická“ CEFC, která už sponzoruje FAČR a český národní tým, by to však podle našich informací být neměla, byť ji Pelta údajně rovněž v tomto směru oslovil. Česká nejvyšší soutěž tak dva měsíce před startem nové sezony v tuto chvíli ještě nového titulárního sponzora nemá.

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK