Šumský v Dukle dlouho nevydržel a posílil Frýdek-Místek

Druholigový celek MFK Frýdek-Místek přivedl na sever Moravy třetí letní posilu, kterou se stal dvaadvacetiletý středopolař Nicolas Šumský.

Šumský v Dukle dlouho nevydržel a posílil Frýdek-Místek
Ten je považován za fotbalového světoběžníka, jenž si v mládežnickém fotbale zahrál za AS Monaco, Cannes, River Plate či Argentinos Juniors.

Před pěti lety se vrátil do rodných Čech a přijal nabídku Bohemians Praha 1905. Následně se mihl v italské Parmě či ve slovenském celku ND Gorica. Poté se přes divizní Vysoké Mýto dostal do Dukly Banské Bystrice a odtud putovatl do skotského Hamiltonu.

Ani tam však dlouho nevydržel a potřetí se vrátil na domácí scénu díky lasu pražské Dukly. Ta ho však spíše využívala ve svém farmářském mužstvu v Benešově.

Vedení Frýdku-Místku je příchodem Šumského potěšeno, protože zapadá to jeho koncepce. "Velmi nás těší, že k nám přichází další mladý a ambiciózní fotbalista s vynikajícími herními předpoklady. Pro Frýdek je to perspektivní akvizice a současně tím pokračujeme v nastolené vizi budování našeho druholigového kádru s mladými hráči, kteří jsou připraveni o něco se rvát," zakončil na stránkách mfkfm.cz generální ředitel klubu Radim Mamula.