Matthäus opouští maďarskou reprezentaci

Matthäus opouští maďarskou reprezentaci

Trenér LOTHAR MATTHÄUS definitivně opouští maďarskou reprezentaci a odchází do Brazílie. V zemi pětinásobných mistrů světa bude rekordman v počtu startů za německé národní mužstvo trénovat tým Atlético Paranaense. Podle středečního vydání listu Bild podepsal světový šampion z roku 1990 v novém působišti roční kontrakt.

Matthäus tak ukončil spekulace o svém možném setrvání v Maďarsku, kde trénoval dva roky. I když s tamní reprezentací nepostoupil na MS, jež se letos koná v jeho vlasti, hovořilo se o tom, že by mohl podepsat nový kontrakt na další kvalifikační cyklus. Nakonec dal bývalý skvělý záložník přednost svému třetímu klubovému angažmá.

"Láká mě návrat ke každodenní práci s mužstvem," vysvětlil Matthäus svou volbu. Čtyřiačtyřicetiletý muž, jenž oblékl dres německé reprezentace v rekordních 150 zápasech, trénoval před působením v Maďarsku vídeňský Rapid a Partizan Bělehrad.

Jeho angažmá v Paranaense, jež hraje ve městě Curitiba, začne oficiálně 1. února. Času na přípravu na novou sezonu bude mít bývalá hvězda Bayernu Mnichov či Interu Milán relativně dost, protože liga startuje 14. dubna. Největším úspěchem nového Matthäusova klubu v minulém roce byla účast ve finále Poháru osvoboditelů.

[ 11.1.2006 - ČTK / eFotbal. Foto: Reuters ]