Dán Agger z Bröndby posilou Liverpoolu?

Dán Agger z Bröndby posilou Liverpoolu?

Dánský obránce Bröndby Kodaň Daniel Agger dorazil ve středu do Liverpoolu, aby dojednal podmínky svého případného přestupu na Anfield Road.

Liverpool odmítá cokoli komentovat, ale hráčův dánský zaměstnavatel prozradil BBC Sport, že talentovaný mladík se ve středu nepřipojil ke svým spoluhráčům na tréninkovém kempu.

Jednadvacetiletý obránce je středem zájmu Liverpoolu už dlouho, ale přestup málem zkrachoval, když Bröndby zvýšilo jeho cenu. Oba kluby prý nyní kalkulují s přestupní částkou 5,8 milionu liber. Pokud by se přestup podařil, Agger by se stal druhým obráncem, který v lednu posílil Liverpool. Z Villarealu přišel Holanďan Jan Kromkamp. Opačným směrem pak za Kromkampa putoval Josemi.

Dán je přitom hráčem dánského reprezentačního výberu do 21 let a měli o nej zájem i takové kluby jako Juventus, Tottenham nebo Bayern Mnichov. Hrál také v srpnovém zápase Dánska s Anglií, kdy Angličané utrpěli nejhorší debakl za 25 let a prohráli na soupeřově hřišti 1:4.

Liverpool je nyní v Premier League třetí a obranu posiluje přesto, že spolu s Chelsea dostává v celé soutěži nejméně gólů. V devatenácti zápasech inkasoval pouze jedenáctkrát. Podobně skálopevná byla obrana Reds i v Lize mistrů.

[ 11.1.2006 - eFotbal/bbc.co.uk. ]