Mourinho si kvůli svému novému oblíbenci rýpl do největších hvězd

Mourinho si kvůli svému novému oblíbenci rýpl do největších hvězd

Čtyřiatřicetiletý ofenzivní veterán Zlatan Ibrahimovič plní nad Old Trafford to, kvůli čemuž na sever Anglie dorazil - střílí góly. Skóroval totiž i ve druhém soutěžním utkání Rudých ďáblů.

Jeho staronový nadřízený José Mourinho, jenž se s ním potkal už během svého angažmá v Interu Milán, pro něj měl po svém vítězném debutu jen slova chvály a dokonce se v rámci nich nepřímo otřel o Portugalce Cristiana Ronalda a Argentince Lionela Messiho...

"Je neuvěřitelné, že tenhle chlap nikdy nezískal Zlatý míč. Určitě na to měl, ale vždycky ho dostali ti dva s větší politickou podporou. Ale vím, že Zlatan sem nepřišel vyhrát Zlatý míč, ale Premier League. Jestli ho opravdu získáme nebo ne, to je jiný příběh. Ale nechceme se schovávat, takže slibuji, že se o něj budeme prát, dokud to bude možné. Jestli jednoho dne matematická šance zhasne, budeme myslet aspoň na nejlepší čtyřku," citoval server idnes.cz slova někdejšího šéfa lavičky Porta, Realu či Chelseea.

Sebevědomý severský snajpr se těší stratégově velké důvěře. "Pro náš tým i pro celou soutěž může Zlatan být fenomenální. Premier League musí být ráda, že tu takového hráče má," pokračoval ve chvalozpěvěch nadřízený Rooneyho, Fellainiho, Maty a spol.

A nic na tom nemění ani útočníkův pokročilý věk. Již v úvodu října totiž dlouhán oslaví své pětatřicáté narozeniny. "Zapomeňte na to, co má napsáno v pasu. Jeho tělo a mentalita nepatří čtyřiatřicetiletému chlapovi. Je na vrcholu sil. A něco vám řeknu: měli byste vidět, jak u snídaně u jeho stolu sedí mladí kluci. Shaw, Rashford. Vzhlíží k němu a on ví, co pro ně znamená," uzavřel své ódy nástupce Louise van Gaala, jehož vyjádření vyšlo na idnes.cz.