Dotáhne Lafata Kollera? Nedvěd je ještě někde jinde...

Česká stopa na poli evropských pohárů nepatří mezi ty nejvýraznější. Co se týče klubové úrovně, tak můžeme hovořit o úspěších Plzně, Sparty nebo Slavie. Co se ale týče jednotlivců, tady je situace obdobná. Například mezi nejlepšími střelci v pohárech nepatří Češi mezi elitu, ale do počtu také nejsou! Jak jsou na tom ti nejlepší?

Dotáhne Lafata Kollera? Nedvěd je ještě někde jinde...

Pavel Nedvěd - 29 gólů

Jeden z nejlepších českých hráčů, jaký kdy běhal po zelených pažitech. Dlouholetý kapitán české reprezentace má ve své sbírce mimo jiné Zlatí míč, ale také devětadvacet gólů z pohárové Evropy. Většinu z nich (24) nasázel v dresu italských celků Lazia Řím a posléze Juventusu Turín, kde nyní působí na pozici jednoho z ředitelů.

[break]

Jan Koller – 25 gólů

Druhým nejproduktivnějším střelcem na scéně Ligy mistrů a její méně bohaté příbuzné je Jan Koller. Vytáhlý útočník řádil v dresech Sparty, Anderlechtu a především Borussie Dortmund, se kterou v roce 2002 dokonce vyhrál tehdejší Pohár UEFA. Německému celku tehdy k celkovému triumfu pomohl krásnými šesti góly.

[break]

David Lafata – 24 gólů

Jediný gól na populárního „Dina“ ztrácel před domácí odvetou s dánským Sönderjyske sparťanský kapitán a střelecká opora posledních let David Lafata. Před minulou sezonou prohlašoval, že druhé místo Jana Kollera je hodně vzdálené, pak ovšem přidal pět gólů a do boje o druhou příčku historické tabulky rázně promluvil.