Dotáhne Lafata Kollera? Nedvěd je ještě někde jinde...

Dotáhne Lafata Kollera? Nedvěd je ještě někde jinde...

Česká stopa na poli evropských pohárů nepatří mezi ty nejvýraznější. Co se týče klubové úrovně, tak můžeme hovořit o úspěších Plzně, Sparty nebo Slavie. Co se ale týče jednotlivců, tady je situace obdobná. Například mezi nejlepšími střelci v pohárech nepatří Češi mezi elitu, ale do počtu také nejsou! Jak jsou na tom ti nejlepší?

Pavel Nedvěd - 29 gólů

Jeden z nejlepších českých hráčů, jaký kdy běhal po zelených pažitech. Dlouholetý kapitán české reprezentace má ve své sbírce mimo jiné Zlatí míč, ale také devětadvacet gólů z pohárové Evropy. Většinu z nich (24) nasázel v dresu italských celků Lazia Řím a posléze Juventusu Turín, kde nyní působí na pozici jednoho z ředitelů.

[break]

Jan Koller – 25 gólů

Druhým nejproduktivnějším střelcem na scéně Ligy mistrů a její méně bohaté příbuzné je Jan Koller. Vytáhlý útočník řádil v dresech Sparty, Anderlechtu a především Borussie Dortmund, se kterou v roce 2002 dokonce vyhrál tehdejší Pohár UEFA. Německému celku tehdy k celkovému triumfu pomohl krásnými šesti góly.

[break]

David Lafata – 24 gólů

Jediný gól na populárního „Dina“ ztrácel před domácí odvetou s dánským Sönderjyske sparťanský kapitán a střelecká opora posledních let David Lafata. Před minulou sezonou prohlašoval, že druhé místo Jana Kollera je hodně vzdálené, pak ovšem přidal pět gólů a do boje o druhou příčku historické tabulky rázně promluvil.