Jak si v posledních dnech vedli Češi za hranicemi své země?

[hot]ČEŠI V ZAHRANIČÍ[/hot] Do zápasů zahraničních lig (prvních a druhých) o víkendu zasáhlo hned 19 Čechů. Z gólu se však mohl radovat jen jediný, asistenci si nepřipsal nikdo a ze čtyř brankářů chytali dva, oba mohli být spokojení. České statistiky pak ještě chytají lehce žlutý odstín z jedné karty. Dařilo se ale však bývalým Liberečákům s cizím pasem.

Německo

Vladimír Darida vstřelil v utkání s Freiburgem první gól Herthy v sezoně a v 90. minutě za stavu 1:0 a hlasitého potlesku opouštěl hřiště. Jeho bývalý klub však v 93. Vyrovnal, ale Hertha dokázala ještě o dvě minuty později odpovědět a připsala si první tři body do tabulky.

Pavel Kadeřábek odehrál celé utkání, ve kterém jeho Hoffenheim remizoval s RB Lipsko 2:2.

Brémy utrpěly potupný debakl 6:0 od Bayernu. Theo Gebre Selassie protrpěl celé utkání na pravém beku a Jaroslav Drobný vše naštěstí sledoval jen ze střídačky.

Kometa evropského šampionátu jednadvacítek Jan Kliment se po dvou prosezených zápasech na lavičce nedostal ve třetím kole ani na soupisku. Jeho Stuttgart je ve 2. Bundeslize na třetím místě.

Ondřej Petrák nastoupil v Norimberku jen v prvním zápase na 10 minut, od té doby se také nepodíval ani na lavičku.

Anglie

Petr Čech vychytal Arsenalu první výhru v sezoně. Svůj tým několikrát podržel a míč pustil za svá záda jen jednou. Arsenal porazil Watford 3:1

Matěj Vydra se stal šestým nejdražším Čechem v historii, když právě z Watfordu přestoupil za více než 300 milionů korun do druholigového Derby County.

Kalas odehrál celý zápas na stoperu, jeho Fulham porazil Blackburn 1:0 a je druhý v tabulce druhé anglické ligy.

Jiří Skalák nastoupil v základu a střídal v 68. minutě. Brighton poprvé v sezoně prohrál a propadl se na osmé místo.

Libor Kozák nastoupil v 70. minutě, ale obrat se nekonal. Aston Villa padla s Bristolem 3:1

Itálie

Patrik Schick sledoval výhru svého týmu pouze z lavičky. Sampdoria je po dvou kolech stoprocentní a drží si čtvrté místo v tabulce Serie A.

Bologna podlehla Turínu 5:1. Láďa Krejčí šel na hřiště v 55. minutě za stavu 3:1.

Francie

Jaroslav Plašil odehrál jako již tradičně celé utkání. Jeho Bordeaux porazila Nantes 2:1 a s dvěma výhrami a jednou porážkou je na osmém místě Ligue 1.

Nizozemsko

Václav Černý opět nastoupil jen za druholigovou juniorku a ze hřiště šel hned po poločase, který jeho tým prohrál 2:0. (Celkem 3:2).

Dánsko

Po vyřazení z Evropské ligy se Midtjyllandu nadále nedaří ani v domácí lize. Už čtyři kola nevyhrál. Na hřišti Viborgu teď nepadl jediný gól. Filip Novák odehrál celé utkání, Václav Kadlec nastoupil v 65. minutě. Jejich tým má po sedmi kolech deset bodů a je pátý.

Turecko

Bursaspor prohrál doma 0:2, Tomáš Necid odehrál pouze první poločas, který skončil 0:1.

Pavelkova Kasimpasa remizovala 1:1, český reprezentant odehrál celé utkání a připsal si pouze žlutou kartu. Jediný gól jeho týmu vstřelil ex-sparťan Herolind Shala.

Ondřej Čelůstka odehrál celé utkání. Jeho Antalyaspor nestačil na Antalyaspor s ex-libereckým Isaackem Sackeym v základní sestavě a Zdeňkem Zlámalem z Bohemians na lavičce.

Václav Procházka odehrál v dresu Osmanlisporu celé utkání, ve kterém se prosadil ex-liberecký Dzon-Delarge. Ve druhém kole si připsali druhou remízu (2:2).

Budoucí zaměstnavatel ex-plzeňáků Koláře s Rajtoralem porazil Trabzonspor 1:0.

Švýcarsko

Vaclík udržel další čisté konto, se Suchým odehráli celé utkání, ve kterém bylo za 19 minut hotovo. Basilej v nich nastřílela 3 góly a s náskokem šesti bodů vede ligu. (6 zápasů, 6 výher, skóre 21:4)
Jan Lecjaks opouštěl hřiště v 82. minutě, když jeho Young Boys prohrávali 2:1. Poté dostali ještě dva góly a jsou třetí.