Rashford: Jak jsem přesvědčil Mourinha...

Rashford: Jak jsem přesvědčil Mourinha...

Po příchodu José Mourinha na Old Trafford to chvíli vypadalo, že si anglický mladíček Marcus Rashford moc nezahraje. S příchodem Zlatana Ibrahimoviče a Paula Pogby se osmnáctiletý supertalent přestěhoval na lavičku a ani v přípravě, ani v prvních kolech Premier League toho moc neodehrál. Spekulovalo se dokonce o tom, že změní své působiště, ale nakonec vše dobře dopadlo. Proč?

Rashford teď promluvil o tom, jak svým přístupem nejen k zápasům, ale hlavně k tréninkům přesvědčil portugalského šéfa United, aby ho postavil.
„Je jedno, jestli je trenér nový, nebo starý, neustále se musíte snažit ho oslnit. A není to jen o tom, jak hrajete v zápase, a jestli dáváte góly, nebo ne… Je to hlavně o tom, jak pracujete v tréninku, tam musíte ohromit trenéra i spoluhráče a ukázat všem, že do základu patříte. Osobně jsem někdy radši, když tvrdě makám v tréninku a cítím, že se zlepšuju, než když dám gól v zápase,“ řekl deníku The Sun.

Poprvé se Rashford podíval na trávník až koncem srpna, kdy se do hry dostal ke konci zápasu s Hullem a v druhé minutě nastavení rozhodl jediným gólem utkání o jeho vítězi. V dalším zápase proti City už odehrál celý druhý poločas a napříště ve Watfordu dokonce celý zápas, ve kterém opět vstřelil jedinou branku rudých ďáblů. V dalším zápase, doma s Leicesterem, pak nastoupil opět od začátku, znovu z toho byl gól a za potlesku celého Old Trafford jej pak pár minut střídal Wayne Rooney.

„Doufám, že jsem mu v posledních zápasech ukázal, co dokážu,“ vzkázal Mourinhovi na dálku. „Když dáte gól, tak to od vás lidé očekávají znovu a znovu a předvádět stabilně dobré výkony je strašně těžké, zvlášť v tak mladém věku. Stále se o fotbale učím, ale vím, že trenérovu důvěry získáte poctivou prací v tréninku.“

Další zápas čeká Rashforda a jeho tým v neděli ve 13:00, kdy na Old Trafford hostí předposlední Stoke.