Nevděčná trenéřina aneb Kdo dostal padáka nezaslouženě?

Nevděčná trenéřina aneb Kdo dostal padáka nezaslouženě?

Život není fér a platí to i ve sportu. Hodně nevděčnou prací může být trenéřina, která je sice na špičkové úrovni, ale stačí jen několik zaváhání a může přijít vyhazov. Kluby se změnou na pozici trenéra snaží nastartovat tým k lepším výkonům. Ale někdy bývá toto rozhodnutí unáhlené a do značné míry neférové. Kdo by mohl o tomto vyprávět?

Vicente del Bosque – Real Madrid


Konec španělského trenéra v Realu Madrid je dost možná tím nejméně férovým vyhazovem v celé historii sportu. Zkušený stratég vybojoval s bílým baletem dva tituly v Lize mistrů a triumfoval i na domácí ligové scéně. Jeden by si myslel, že je to dostatečná záruka pro další práci, ale ne v Realu. Ředitel klubu Florentino Peréz je mužem mnoha profesí, ale sportovním ředitelem není. Jinak by totiž Del Bosqueho nemohl vyhodit.

[break]

Carlo Ancelotti – Chelsea a Real Madrid


Podobně je na tom Carlo Ancelotti, který však nespravedlivého padáka dostal nejen v Realu, ale předtím i v Chelsea. Italský kouč byl prvním po Del Bosquem, který s Realem dokázal vyhrát Ligu mistrů. V další sezoně ale nevyhrál nic a musel se pakovat. Vděčit za to ovšem mohl klubovému vedení, které mu prodalo klíčového hráče ofenzivy Ángela di Maríu – dvorního nahrávače Cristiana Ronalda. Pak převzal Chelsea, kterou dovedl mi double, v další sezoně ale přišel zkrátka a Abramovič mu ukázal dveře.

[break]

Quique Sanchez Flores – Watford


Když tým, který čerstvě postoupí do vyšší soutěže, najme nového trenéra, bývá jeho hlavním úkolem nesestoupit. Ale ve Watfordu tomu asi tak není. Jak jinak si vysvětlit, že Quique Sanchez Flores dostal padáka přesto, že dotáhl tým k výbornému jedenáctému místu v Premier League, která je považována za nejlepší a nejtěžší soutěž světa?