Tohle se Liverpoolu nepovedlo... Koho neměl nikdy kupovat?

Tohle se Liverpoolu nepovedlo... Koho neměl nikdy kupovat?

Jedním z nejslavnějších anglických klubů je bezesporu Liverpool. Na Anfield Road se za poslední léta vystřídala celá řada vynikajících hráčů, ale manažerům se nikdy nepodařilo tým sestavit tak, aby bezchybně šlapal. Je tomu tak i kvůli některým špatným rozhodnutím na přestupovém trhu. Kteří hráči nikdy neměli obléknout dres Reds?

Alberto Aquilani

Italský záložník přišel do Liverpoolu v roce 2009 z AS Řím jako velká posila do ofenzivy. Za úkol měl nahradit Xabiho Alonsa, který odešel do Realu, ale to se mu nikdy nepodařilo. V první sezoně si na ligové scéně připsal jen osmnáct startů s bilancí jedné branky a šesti asistencí. Po příchodu Roye Hodgsona upadl v nemilost a byl poslán na hostování. Nyní působí v Pescaře.

[break]

Mario Balotelli

Další Ital ale ještě větší propadák. Koho napadlo do Liverpoolu přivést problémového leč nesmírně talentovaného forvarda Maria Balotelliho, ten nemohl být při smyslech. Jistě, jeho schopnosti jsou na velmi vysoké úrovni, ale kvůli povaze je nedokázal nikdy naplno zužitkovat a místo fotbalové radosti tak svým zaměstnavatelům přidělával spíše potíže. Že je to tak, zjistili záhy i na Anfield Road.

[break]

Rickie Lambert

V patnácti letech tradiční klub opustil, po pěti letech v mládežnických kategoriích. Tehdy ho asi nenapadlo, že by ještě někdy červený dres oblékl. Angažmá v Southamptonu mezi léty 2012 a 2014 se mu ale vydařilo na tolik, že po něm Reds znovu sáhli, to mu bylo dvaatřicet let. Žádná sláva to ale nebyla. Na formu, kterou se blýskl v dresu Saints nedokázal navázat, přesto by tento krok nejspíše udělal znovu.

[break]

Alberto Moreno

Za dva roky co je v Liverpoolu potvrdil dvě věci. Je použitelný v ofenzivě, ale v obraně už mnohem méně. V sestavu mu konkuruje James Milner, který sice také nehraje jako z partesu, ale alespoň umí dát gól. V letošní sezoně dostal Moreno několik příležitostí, ale po pár katastrofálních výkonech upadl v Kloppovu nemilost.

[break]

Andy Carroll

S velkou pompou přicházel v lednu 2011 z West Hamu za 35 milionů liber Andy Carroll, který měl nahradit góly Fernanda Torrese. K tomu však nikdy nedošlo. V osmapadesáti zápasech dal pouze jedenáct branek a rychle putoval na hostování zpět do West Hamu, který ho za 15 milionů liber v roce 2013 vykoupil zpět.