Gunners chtějí klenot udržet! Co na to Barca a Citizens?

Gunners chtějí klenot udržet! Co na to Barca a Citizens?

Na pozoru se má vedení Arsenalu, protože nechce přijít o krajního obránce Hectora Bellerína. Jedenadvacetiletý borec zažívá na Emirates Stadium výborné časy, když patří mezi klíčové hráče Gunners. Zároveň však na sebe skvělými výkony upozorňuje a evropští giganti po něm začínají čím dál tím více pokukovat.

Bellerín přišel do Londýna v roce 2011 teprve jako šestnáctiletý mladíček z Barcelony a postupem času se vypracoval. Je rychlý, technicky velmi dobře vybavený a má cit pro hru. I proto je tolik ceněný.

V Katalánsku již dříve uvažovali o tom, že by mohl být dlouhodobou náhradou za Daniela Alvése, který v Barceloně skončil a zamířil do Juventusu Turín. Arsenal však o svůj klenot bojuje a Luis Enrique tak bude muset s největší pravděpodobností začít hledat jinde. Nabízí se například zadák Valencie Joao Cancelo.

Kromě Barcelony se však o Bellerína zajímají i celky z Premier League. Jedním z nejvážnějších kandidátů na případný přestup je Manchester City, který už z Emirates Stadium získal nejednoho borce.

V minulosti vedení Citizens přetáhlo třeba Samira Nasriho, Bacary Sagnu nebo Gaëla Clichyho a nyní si brousí zuby na Bellerína. Ten za kanonýry odehrál již třiašedesát ligových zápasů, ve kterých dal tři branky. Z toho v loňské sezoně nasbíral šestatřicet startů.