Nejlepší útočníci Bundesligy! Na koho si dát pozor?

Nejlepší útočníci Bundesligy! Na koho si dát pozor?

V Bundeslize nebyl boj o titul v posledních letech příliš zajímavý, poslední čtyři ročníky totiž ovládl Bayern Mnichov. O poznání zajímavější je ale boj o krále střelců! V Německu totiž působí ti nejlepší útočníci, kteří by této mety chtěli dosáhnout. A v žádném případě se nejedná pouze o útočníky Bayernu, v naší TOP 5 má svého zástupce i Kolín nad Rýnem či Hertha Berlín. Koho jsme do této pětice zařadili?

Robert Lewandowski (Bayern)

Zřejmě největší favorit na zisk kanónu pro krále střelců v Bundeslize. Tyto trofeje má už doma dvě a třetí by chtěl přidat letos, během zatím odehraných šesti utkání se trefil pětkrát a pokud mu tato pravidelnost vydrží, trofej by byla nejspíš jeho. Není to ale jeho jediný cíl v letošní sezóně, s klubem by jistě chtěl Ligu obhájit a výrazněji se prosadit i v Lize mistrů.

[break]
Pierre-Emerick Aubameyang (Dortmund)

Gabonský útočník vstřelil stejně jako Lewandowski pět gólů během šesti utkání. V loňské sezóně byl Lewandowskému v patách, ve finále jej ale nestihl. Vstřelil o pět gólů méně než jeho polský kolega, kterému se podařilo dosáhnout mety 30 gólů. Nebýt Lewandowského vystoupení proti Wolfsburgu, kde vstřelil pět gólů, souboj by byl pikantnější. Třeba si to ale nahradíme letos, Aubameyang se za poslední sezóny totiž zlepšuje a třeba bude zlomová sezóna právě tahle, kdy se Dortmundu podaří vyhrát Ligu a Aubameyangovi krále střelců!

[break]
Anthony Modeste (Kolín)

V sezóně 2015/16 se tomuto Francouzovi podařilo vstřelit krásných 15 gólů, v té letošní ale atakuje mnohem vyšší čísla. Letos má stejné statistiky jako "Lewa" a "Auba", tudíž pět gólů během šesti utkání. I přes vynikající výkony v Kolíně si jej ale zatím nevšímá francouzský reprezentační trenér Deschamps, což je možná škoda, jelikož to byl právě schopný zakončovatel, který Francouzům chyběl ve finále letošního pro ně domácího Euro, francouzská hvězda Antoine Griezmann se totiž na finále moc dobře nevyspala.

[break]
Chicharito (Leverkusen)

Největší hvězda Leverkusenu má zkušenosti s dvěma velkokluby: Manchesterem United a Realem Madrid. I kvůli nim válí v Bundeslize, během své první sezóny v Německu vstřelil krásných 17 gólů na uvítanou, letos si počíná také fantasticky: stejně jako Lewandowski, Aubameyang a Modeste. Pro Leverkusen je nesmírně důležitý a jeho absence je vždy znát na první pohled.

[break]
Vedad Ibišević (Hertha Berlín)

Reprezentant Bosny a Hercegoviny má osobní rekord 15 gólů, které se mu povedly vstřelit během sezóny 2012/13, když válel v dresu Stuttgartu. A letos má šanci tuto metu překonat, v dosavadních šesti zápasech se trefil pětkrát a dvěma góly rozhodl i poslední ligový zápas proti HSV. Pro Herthu je společně s Vladimírem Daridou a Salomonem Kalouem nesmírně důležitým hráčem, který může Herthu znovu dotáhnout až na příčky zajišťujicí evropské poháry.

Šok! Zidane prozradil, že je smířen s vyhazovem