Pogba si postěžoval na svou roli v United

Pogba si postěžoval na svou roli v United

Třiadvacetiletý francouzský reprezentant, jenž se v létě vrátil na Old Trafford za rekordní tři miliardy korun, si po reprezentační pouze posteskl novinářům nad rolí, kterou plní v Manchesteru. Za Francii teď dával gól Nizozemsku a chtěl by v tom pokračovat i v Premier League, jenže tam se po něm chce něco trochu jiného. Něco, co mu úplně nevoní.

Mourinho po něm prý chce více práce směrem dozadu, vykrývání prostor a odebírání balonů, ale Pogbu to táhne k brance soupeře. „Jsem ten typ hráče, co chce hrát dopředu,“ říká francouzský reprezentant, který se v létě stal nejdražším fotbalistou planety.

Nová posila v záloze ďáblů přiznala, že si svou roli v týmu představuje úplně jinak než hlavní kouč Manchesteru United a doufá, že Mourinho sledoval Francii v posledních kvalifikačních duelech. Zvlášť v tom proti Holandsku, který Pogba jedinou brankou utkání rozhodl už ve třicáté minutě.

„Snažím se přizpůsobit, dostal jsem od trenéra nějaké pokyny, a přestože mě to táhne dopředu, budu se snažit je dodržovat. Odebírat míče a hrát více defenzivně jako Andrea Pirlo,“ nezapomněl zmínit svého bývalého parťáka z Juventusu.

Svou cenu United zatím příliš nesplácí. Ďáblům se nedaří, tak jak si po letním posilování představovali a jsou šestí v tabulce Premier League. Pogba dal zatím jen jeden jediný gól. To Zlatan, který přišel zadarmo, už se trefil čtyřikrát.