Opravdu chtěl Conte Davida Luize, nebo šlo o znouzectnost?

Opravdu chtěl Conte Davida Luize, nebo šlo o znouzectnost?

Když v závěrečný den přestupního termínu ohlásila londýnská Chelsea příchod Davida Luize, mnozí si klepali na čelo. Není to totiž tak dávno, co se brazilského obránce, který sice umí dávat góly, ale v defenzivě často hoří jako papír, prodejem do PSG za 50 milionů liber neuvěřitelně výhodně zbavila. Nyní si ho ale za 32 milionů pořídila zpět... Co za tímto přestupem stálo?

David Luiz nebyl podle britského tisku na seznamu vytipovaných posil nového kouče Blues Antonia Conteho. Italský stratég preferoval jiné typy hráčů, ale jak šel čas a Chelsea krachoval jeden transfer za druhým, nakonec byl ještě rád, že na něj David Luiz zbyl.

O tom, že Luiz má k Chelsea velmi blízko nemůže být pochyb, ale je otázka, jestli by se na Stamford Bridge vrátil, kdyby londýnskému celku vyšel jeden z dalších přestupů, které byly ve hře. S největší pravděpodobností ne...

Prvním jménem na Conteho seznamu byl Kalidou Koulibali, ale prezident Neapole Aurelio De Laurentis nabídku ve výši 58 milionů liber smetl ze stolu. V polovině srpna zase AC Milán odmítlo 35 milionů liber za Alessia Romagnoliho.

Talentovanému Niklasu Sulemu zase přišlo, že v jedenadvaceti letech by měl ještě chvíli vydržet v Bundeslize a tak mámení bohatého klubu odolal. A když sešlo i z přestupů Leonarda Bonucciho, Kostase Manolase a Antonia Rudigera, zbyl ve hře už jen Luiz...