Touré, Schweinsteiger a jiní, aneb Ti, kteří nakonec nepřestoupili

Touré, Schweinsteiger a jiní, aneb Ti, kteří nakonec nepřestoupili

V létě se na přestupovém trhu uskutečnila celá řada zajímavých transferů. Na druhou stranu ale působiště nezměnilo několik hráčů, u nichž se přestup očekával. O koho podle serveru sportskeeda.com jde?

Mamadou Sakho (Liverpool)


Po sérii disciplinárních prohřešků se očekávalo, že Sakho Anfield Road opustí. O jeho služby stála řada klubů, ale nic z toho nakonec nebylo. Francouzský zadák se pochopitelně do kádru Jürgena Kloppa nevešel, a tak nyní působí v kádru do třiadvaceti let.

[break]

Victor Moses (Chelsea)


V posledních letech byl Moses pravidelně posílán na hostování a čekalo se, že tmavě modrý dres Chelsea neoblékne ani letos. Přesto nigérijský útočník na Stamford Bridge zůstal. Se změnou trenéra totiž přišla i změna herního systému a Moses tak může dostat mnohem více šancí, než tomu bylo v minulosti. V tuto chvíli má do základu poměrně daleko, ale na hřišti se občas objeví coby střídající hráč, což je oproti předchozím sezonám velký progres.

[break]

Marcos Rojo (Manchester United)


Argentinský obránce se nedokázal za dvě sezony v Manchesteru adaptovat na Premier League a jeho odchod z Old Trafford byl na spadnutí. Nešlo mu to na stoperu ani na levém beku, a když se kormidla Red Devils ujal José Mourinho, který si na defenzivu potrpí, bylo zle. V souvislosti s Rojem se mluvilo o knížecím Monaku a také Číně, ale ani jedna z těchto možností nakonec nedopadla.

[break]

Yaya Touré (Manchester City)


Ještě pár sezon zpět byl zkušený záložník klíčovou postavou Citizens a dokonce se stal nejlepším střelcem celé soutěže. Ty doby jsou už ale dávno pryč. Manažer klubu Pep Guardiola sází na jiné koně a kdysi opěvovanou hvězdu odstavil. Protože Tourému běží poslední rok smlouvy, měli Citizens jedinečnou šanci jak za něj ještě nějakou tu libru utržit. Takto s největší pravděpodobností odejde za rok jako volný hráč.

[break]

Bastian Schweinsteiger (Manchester United)


O tom, že si velezkušený německý záložník na Old Trafford už nekopne, informoval José Mourinho již dříve a doufal, že na bývalou oporu Bayernu Mnichov dostane nabídku. Místo odchodu však Schweinsteiger zvolil setrvání v Manchesteru a prohlásil, že United budou posledním klubem v Evropě, za které bude hrát.