Wenger pochválil Bellerína! Nikam nejde, vzkázal

Wenger pochválil Bellerína! Nikam nejde, vzkázal

Hector Bellerín se v posledních dvou sezónách v Arsenalu stal číslem jedna na pozici pravého obránce a jelikož je tento Španěl velmi mladý, ihned se rozsypal pytel se zájemci, mezi které patří především katalánská Barcelona a bohatý Manchester City, rival Arsenalu. Kouč Gunners ale zájemcům jasně vzkázal, že spoluhráče českého brankáře Petra Čecha nemá v plánu prodávat! Španělé Enrique a Guardiola, trenéři těchto celků, mají tedy smůlu...

Čerstvý španělský reprezentant si od kouče Arsenalu v posledních dnech vyslechl chválu, navíc to nebylo poprvé. "Jeho dlouhodobá budoucnost je pro mě u nás. Skvěle se tady integroval a uznává hodnoty tohoto klubu," prozradil Wenger, jenž se vyjádřil i k případnému přestupu.

"Jsem překvapený, neboť má Bellerín u nás ještě takřka tříletý kontrakt. Ten navíc budeme chtít prodloužit," vzkázal francouzský kouč případným zájemcům. I když prodloužení smlouvy nemusí znamenat setrvání v klubu, vedení Barcy a City se nebude chtít čekat moc dlouho, než kontrakt Bellerínovi vyprší.

Přichází tedy varianta přestupu, na který mohlo dojít už v srpnu. Od bohatých šejků, kteří vlastní Manchester City, údajně na Emirates Stadium došla nabídka v hodnotě padesáti milionů liber, kterou ale Arsenal okamžitě odmítl. Oba kluby tedy budou muset přihodit, a to výrazně, pokud budou chtít mladého Španěla získat. Čím delší bude mít smlouvu, tím více peněz bude stát a ani zásoby těchto velkoklubů nejsou neomezené...

Je sice malé procento, že by tento přestup vyšel, šance na realizaci ale existuje. Sám hráč by nejspíše z těchto dvou klubů volil Barcelonu, ve které už hrál jako žák. Navíc to nejsou jediné dva kluby na světě, může se totiž objevit i případný třetí zájemce. Během minulé sezóny navíc projevil krátký interes i Bayern Mnichov.

Ikony, jimž patřily poslední týdny v Anglii a ve Španělsku

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.