Pogba? Rooney? Nejužitečnějšími hráči United jsou...

Pogba? Rooney? Nejužitečnějšími hráči United jsou...

Manchester United koupil v létě za částku přes 100 milionů eur Paula Pogbu. Navíc má v kádru nejlepšího střelce v historii anglické reprezentace Wayna Rooneyeho. Ani jedna z těchto hvězd kýžený útok na titul svému klubu ale nepřinesla. Nejúspěšnější klub v dějinách Premier League táhnou (jestli se to tedy dá tak říct) jiní hráči. Kteří to jsou?

Juan Mata

Juan Mata to podle očekávání nemá s José Mourinhem jednoduché. Vynechal sice jen dva zápasy, ovšem ani jednou si neužil, jaké je to odehrát celý zápas. Nicméně pro tým má přínos veliký. Nemyslíme jeho dvě vstřelené branky, ale jakousi auru – ve všech zápasech, kdy nastoupil (až na remízu se Stoke) United vyhráli. Naopak když Mata nehrál vůbec nebo naskočil až v průběhu zápasu, Manchester dvakrát prohrál a jednou remizoval.

[break]
Zlatan Ibrahimovič

Že útočník nemůže ve 35 letech hrát na nejvyšší úrovni? To neplatí pro Zlatana Ibrahimoviče, který v tomto věku září v dalším velkoklubu a další velké lize. Čekalo se, že bude naskakovat jako náhradník za Rooneyeho, jenže je to naopak. V osmi zápasech dal čtyři góly, díky nimž jsou United s čelem alespoň v kontaktu.

[break]
Marcus Rashford

Jen o branku méně než Zlatan má Marcus Rashford. Ten jen potvrzuje, že je jedním z největších světových talentů. Sice to v jeho devatenácti nevypadá na základní sestavu, ale platným je. Odehrál jen šest zápasů, ale gólů má na kontě víc než Roooney, Marthial a Depay dohromady.

[break](rozdělit)

Eric Bailly

Kdepak Jones, Rojo nebo Darmian. Nejvyužívanějším obráncem Manchesteru United je Eric Bailly. Dvaadvacetiletý zadák z Pobřeží slonoviny přišel do klubu v létě a hned se zařadil po bok slavnějších hráčů. V Premier League zatím nechyběl ani minutu, stejně jako v Evropské lize a poháru. I díky Baillymu United zatím v lize inkasovali jen 8x.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.