Bývalé hvězdy Arsenalu, které dnes bojují o holé přežití

Bývalé hvězdy Arsenalu, které dnes bojují o holé přežití

Arsenal si za ta léta vybudoval pověst velkého a úspěšného klubu, který rád pracuje s mladými talentovanými hráči, ze kterých dělá hvězdy. Již v minulosti jsme byli svědky nemalého množství případů, kdy se z malých Kanonýrů staly opory. Pravdou však je, že někteří tito schopní hráči nakonec Emirates opustili a v současné době se trápí a svá nejlepší léta mají zřejmě již za sebou. Podívejme se na pět nejžárnějších případů.

5) Emmanuel Adebayor


Zkušený reprezentant Toga byl kdysi miláčkem publika v Arsenalu. Dav si získal především svým střeleckým apetitem, vždyť ve 142 zápasech nastřílel slušných 62 branek. V nemilost ale upadl po svém rozhodnutí zkusit své štěstí v Manchesteru City. Od té doby už byla jeho forma v úpadku a během angažmá v Tottenhamu se již vysloveně trápil a Londýn podruhé opouštěl za hlasitého pískotu fanoušků Spurs. V současné době je bez angažmá.

[break]

4) Samir Nasri


Další zajímavý hráč, kterého Arsenal uvolnil za nemalý peníz na Etihad Stadium. Francouzský záložník byl znám svou paličatostí a bojovnou povahou, což dokládá i jeho konec v reprezentačním dresu ve velmi brzkém věku díky sporům s trenérem. V Manchesteru City se mu z počátku dařilo, ale postupem času a vlivem tvrdé konkurence upadl v nemilost a nyní se o restart své kariéry pokouší na hostování v Seville.

[break]

3) Robin van Persie


Fenomenální kanonýr let minulých je již jen stínem sebe sama. Bývalý kapitán Arsenalu a nizozemské reprezentace odešel v roce 2012 do Manchesteru United, kde se však ohřál jen pouhé tři roky. Po světovém šampionátu v Brazílii začala jeho forma rapidně klesat a nakonec byl prodán do tureckého Fenerbahce. Několikrát byl spojován s přesunem zpět do Anglie, ale jeho výkony tomu zatím příliš neodpovídají a Van Persie se i nadále hledá.

[break]

2) Alex Song


Devětadvacetiletý kamerunský záložník měl namířeno také k fantastické kariéře, ale tento předpoklad naplnil jen zpola. Z Bastie se dostal v roce 2005 do Londýna, kde patřil dlouhou dobu k velkým oporám, na které kouč Wenger mohl spoléhat. V létě roku 2012 ho dokázala ulovit Barcelona, ale na Camp Nou se mu příliš nedařilo. Hostování ve West Hamu nevypadalo zase až tak bídně, ale Song byl nakonec v červenci tohoto roku prodán do ruského Rubinu Kazaň.

[break]

1) Alexander Hleb


Dnes již pětatřicetiletý běloruský záložník zažil velký vzestup a poté i strmý pád. Bývalý hráč BATE Borisov se dostal na Emirates krze Stuttgart a v Londýně strávil tři velmi zajímavé roky. V roce 2008 však přišla nabídka z Barcelony, kterou šlo jen těžce odmítnout, ale záhy sám zjistil, že to přílišné terno nebylo. Po sérii hostování se Hleb vrátil do rodné země. Jeho restart kariéry nevyšel ani v Turecku a bývalý schopný záložník Arsenalu se vytratil z povědomí publika.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.