Fellainiho nákup na poslední chvíli? To byla panika, vzpomíná Giggs

Fellainiho nákup na poslední chvíli? To byla panika, vzpomíná Giggs

Když se kormidla Manchesteru United v létě 2013 ujal manažer David Moyes, s velkými nákupy se roztrhl pytel. Vše načal příchod Marouana Fellainiho z Evertonu za 27 milionů liber poslední den přestupního termínu.

Přitom už to vypadalo, že Moyes si žádnou novou tvář nepřivede. Řada vytipovaných jmen totiž v síti rudých ďáblů neuvázla, až na Fellainiho. Až se trochu zdá, že Moyes za belgického záložníka zaplatil mnohem více, než původně plánoval, protože chtěl za každou cenu posilu a navíc zkušeného záložníka velmi dobře znal ze společného angažmá v kádru Toffees.

Z tohoto přestupu však ani zdaleka nebyl nadšen dlouholetý hráč United a asistent trenéra Ryan Giggs. „Posílení kádru v létě pod vedením Davida Moyese nešlo podle plánu,“ nechal se slyšet Velšan pro Telegraph.

„Nijak Davida neobviňuji ani neodsuzuji. Měl to těžké. Přišel do Manchesteru bez jakékoli znalosti prostředí a kádru. Nevěděl, kdy klíčoví hráči potřebují oddych, kdo se hodí do jakého typu zápasu, kdo potřebuje povzbudit, atd. My mu v tom mohli trochu pomoci, ale časem tohle musí řešit manažer,“ pokračoval Giggs.

„Příchod Fellainiho na poslední chvíli v době, kdy klub potřeboval získat dvě nebo tři velké posily, naznačil, že něco není v pořádku. Přišlo mi, že se jedná trochu v panice,“ dodal.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.