Čtyři poznatky ze sobotního programu Premier League

Čtyři poznatky ze sobotního programu Premier League

Sobotní program anglické Premier League nám nabídl mnoho zajímavých událostí, které stojí za připomenutí. Leicester ukázal, že doma v lize neprohrává a Xherdan Shaqiri zase to, že na Stoke City je ho škoda.

4. Nezvykle se trápící Arsenal


Zdálo se, že Arséne Wenger našel i díky zranění Girouda a Walcotta vynikající ofenzivní duo ve složení Sánchez - Walcott. I proto byli v sobotu všichni překvapeni, že se Arsenal v koncovce tak trápil. A tak Gunners jen potvrdili, že po Lize mistrů přichází ve většině případů trápení. V minulém případě to po LM na výhru stačilo, proti Burnley ale Koscielny rozhodl až ve třetí minutě nastavení.

[break]

3. Leicester je doma stále skvělý


Ano, Leicester zřejmě titul neobhájí. Doma ale předvádí spolehlivé výkony a v letošní sezóně Premier League získal v pěti zápasech jedenáct bodů. Claudio Ranieri tak může být s tímto faktem velmi spokojený. A navíc, zdá se, že Leicester se letos zaměřil na Ligu mistrů.

[break]

2. Kane chybí více a více


Bez Harryho Kanea to Tottenhamu moc nejde. Mluvíme především o koncovce. Vincent Janssen si s Anglií zatím nerozumí a tak hrají Kohouti bez klasického útočníka. V posledních dvou zápasech Tottenham nezvítězil, po remíze s West Bromem nevyhrál ani v Bournemouthu a klesá tabulkou níže a níže.

[break]

1. Když se Shaqirimu chce


Hrál v Bayernu Mnichov a vše bylo v naprostém pořádku. Jenže pětadvacetiletý záložník po přestupu do Interu své pohodlí ztratil. Nyní už působí ve Stoke, ale dobré zápasy střídá se špatnými. V sobotu zničil Hull dvěma góly a ukázal svou lepší stránku. Ukázal, že když se mu chce, může zářit i ve hvězdnějším klubu.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.