Guardiola není tyran, poukázal na svobodu v City de Bruyne

Guardiola není tyran, poukázal na svobodu v City de Bruyne

Útočící záložník Manchesteru City Kevin de Bruyne popřel příběhy o tom, že by byl jeho nadřízený Josep Guardiola tyranským manažerem, který má pod svými hvězdami absolutní kontrolu.

Jeho kolega z Etihad Stadim Pablo Zabaleta například nedávno vyprávěl, že bývalý kouč Bayernu či Barcelony odstřihl šatnu City od internetového připojení, aby se hráči mohli soustředit jen na sebe a své výkony. Také prozradil, že tým má nařízeny v klubovém centru společné snídaně i obědy.

Belgický reprezentant s minulostí ve Wolfsburgu či Chelsea ovšem tvrdí, že jim španělský manažer naopak dopřává od fotbalu "svobodu".

"V klubu trávíme dost času a hodně se potkáváme, ale to se netýká osobních věcí, jako je toto. Máme hodně svobody, což je důležité, protože vaše hlava volnost potřebuje. Je to k ničemu, pokud řešíte vždy jen fotbal, fotbal, fotbal," vysvětloval kolega Kompanyho, Brava, Silvy a spol.

A ryšavý středopolař dementoval i přísné stravovací návyky. "Někdy před zápasy spíme doma a to je dobře. Ano, v klubu jíme ráno a po tréninku a někdy je tam i trenér. Ale není to tak, že bychom museli jíst v určitém nařízeném čase. Jíme, kdy chceme. Jak říkám, pořád je tu dostatek svobody," hájil svého kouče De Bruyne.