Rooney neopustí Rudé ďábly až do té doby, než se stane...

Rooney neopustí Rudé ďábly až do té doby, než se stane...

Světoznámý Wayne Rooney zůstane v Manchesteru United až do té dob, než se stane nejlepším klubových střelcem všech dob.

List The Sun připomíná, že dlouholetý reprezentant Albionu s minulostí v Evertonu touží ještě před svých úprkem z Old Trafford překonat letití rekord sira Bobbyho Charltona.

Kapitán Rudých ďáblů je v posledních týdnech silně spojován s možnou brzkou změnou dresu, neboť už na severu Anglie nezáří tolik jako v minulosti a nový manažer José Mourinho ho už také několikrát vynechal ze sestavy. O kritice ze všech stran nemluvě. Podle mnohých už nestačí ani v národním mužstvu.

Je však zřejmé, že má Rooney v United ještě poslední cíl. Zatímco Charlton vsítil do roku 173 za Manchester 249 branek, jednatřicetiletý oenzivní hráč na něj ztrácí pouze tři trefy a v historickém pořadí je s 246 trefami na druhé pozici.

Na startu sezony to vypadalo, že by ho mohl kolega Pogby, Ibrahimoviče, Martiala a spol. překonat velmi rychle. Forma z posledních týdnů ale naznačuje, že si na nutné čtyři přesné zásahy ještě bude muset počkat...

A zhatit by to mohlo i jeho případný lednový přestup. "Ve své podstatě je to kluk, který chce hrát fotbal a je zrdcen, že o své místo přišel. Ale rozhodl se zůstat tak dlouho, jak bude potřeba, aby rekord Sira Bobbyho vymazal," citoval The Sun zdroj blízký dvacetinásobnému šampionovi anglické ligy.

V aktuálním ročníku Premier League rodák z Liverpoolu nastoupil do osmi duelů a síť rozvlnil jednou.