Odchod Rooneyho Mourinho vyloučil, nabídky ale přicházejí

Odchod Rooneyho Mourinho vyloučil, nabídky ale přicházejí

José Mourinho již podruhé vyloučil, že by někdy v budoucnu prodal Waynea Rooneyho. Zájemců je přitom několik, anglický reprezentant by se mohl stěhovat do USA či do svého bývalého klubu.

José Mourinho na Waynea Rooneyho nesází tolik, jako předešlí manažeři rudých ďáblů. Přesto Portugalec několikrát zopakoval, že anglického reprezentanta v žádném případě a za žádných okolností neprodá.

To ale nebrání několika celkům, aby o Rooneyho usilovaly. Zde jsou tři možné nové destinace jednatřicetiletého útočníka Manchesteru United.

[break]

Návrat do Evertonu


Jako první se nabízí návrat k Toffees. Everton se s Rooneym rozloučil v létě roku 2004, od té doby nastupuje výhradně za United. Návrat domů ovšem připustil i nynější manažer Evertonu Ronald Koeman, který by podle anglických médií rád Rooneyho viděl ve svém týmu.

[break]

Angažmá v Itálii


Poprvé by mohl Wayne Rooney hrát mimo Ostrovy, zajímá se o něj Frank de Boer se svým Interem. Ten nejprve musí vyřešit situaci okolo Financial Fair Play a poté se může pustit do nakupování. Nizozemský trenér Rooneyho velmi obdivuje a v lednu by se o něj mohl pokusit.

[break]

Peníze a USA


Poslední možností je přechod do Major League Soccer. Tam po Premier League zamířili Steven Gerrard či Frank Lampard a spekuluje se o tom, že by to mohlo potkat i anglického útočníka. Samozřejmě by se výrazně zvedla jeho mzda, Rooney ale podle anglických médií do USA příliš nechce.