Čech: Máme velmi silný tým. Jsme připraveni bojovat o titul

Čech: Máme velmi silný tým. Jsme připraveni bojovat o titul

Bývalý český reprezentační brankář Petr Čech sice v sobotním utkání zavinil penaltu, ale jeho spoluhráči ho podrželi a nakonec slavili výhru 4:1. Dlouholetá opora londýnské Chelsea si na Emirates zatím pochvaluje nově rozehranou sezónu a věří, že by mohl Arsenal po dlouhých letech čekání vyhrát titul v Premier League.

„Trenér má stále několik variant, koho postavit. To dokazuje, že jsme připraveni bojovat o titul. V minulosti musel klub prodávat nejlepší hráče, aby se zaplatil nový stadión a udržela se finanční situace tak, jak chtělo vedení. Ale nyní je stadión již zaplacený a klub může začít bojovat o úspěchy,“ prohlásil Čech.

Sám poukazuje na příchody hráčů, které by si Arsenal v minulosti do svého kádru nepřivedl. Přestože je kouč Wenger stále pranýřován za opatrnost během přestupových oken, i on se může pyšnit několika hvězdnými nákupy, které se skutečně vyplatily. Důkazem je třeba angažování Sáncheze, Özila nebo Xhaky.

„Všechno to jsou velká reprezentační jméno. Fanoušci i klub od nich mnoho očekávají a je na ně vyvýjen obrovský tlak, ale oni už moc dobře ví, jak s tím bojovat a být přínosem," dodává brankář Arsenalu.