Borci, kteří si přestupem na Stamford Bridge zruinovali kariéru

Borci, kteří si přestupem na Stamford Bridge zruinovali kariéru

Přestoupit do některého z evropských velkoklubů je snem mnoha hráčů, ale ne vždy se po vytouženém přesunu daří vše tak, jak má. Své by o tom mohla vyprávět řada hráčů, kteří přišli do Chelsea, ale neprosadili se a prakticky tak zazdili celou kariéru.

Mateja Kezman

Kdysi býval jedním z nejobávanějších kanonýrů, nyní sedmatřicetiletý Srb dělá hráčského agenta a již šest let je v důchodu. Na Stamford Bridge přišel z PSV Eindhoven spolu s Arjenem Robbenem a Blues dovedli k prvnímu titulu po 50 letech. Pak ovšem přišly hubenější roky. V Nizozemsku dal 105 gólů ve 122 zápasech, v Londýně mu to ale tolik zdaleka nestřílelo. V sezoně 2004/05 nastoupil do 41 duelů, ale síť rozvlnil jen sedmkrát. José Mourinho pak rozhodl, že už pro něj nemá místo a za 5,3 miliony liber ho prodal do Atlétika Madrid. Ani tam už to nebylo ono a žádná velká sláva to nebyla ani v PSG nebo Fenerbahce.

[break]

Hernan Crespo

Kdysi nejdražší hráč světa měl v italské Serii A fantastické statistiky. V Parmě dal 80 gólů ve 151 zápasech, po přestupu za 35 milionů liber do Lazia se pak blýskl 58 trefami v 73 utkáních. Následovala ještě štace v milánském Interu a posléze stěhování do Chelsea. V Londýně to ale byla bída. Jen 13 zářezů ve 43 zápasech. V roce 2008 odešel po vypršení kontraktu jako volný hráč a štěstí zkoušel v Interu, Janově a Parmě, ale už nikdy nenavázal na předchozí výborné výkony.

[break]

Shaun Wright-Phillips

Když přestupoval z Manchesteru City do Chelsea za 21 milionů liber, očekávaly se od něj velké věci. V dresu Citizens si totiž nevedl vůbec zle. Hned třikrát se stal nejlepším mladým hráčem Manchesteru City a tak nebylo divu, že po něm Abramovičovými miliony napumpovaná Chelsea sáhla. Tlak a problémy prosadit se v prvním týmu však udělaly své a v konkurenci Robbena, Cola nebo Duffa spíše vysedával na lavičce. Kariéru pak zkoušel znovu nastartovat v City, ale neúspěšně, stejně jako v Queens Park Rangers nebo v NY Red Bulls.

[break]

Andrej Ševčenko

Ukrajinský snajpr a legenda AC Milán přicházela do Chelsea s vizitkou kanonýra. Tehdejší třetí nejlepší střelec v historii Ligy mistrů a vítěz Zlatého míče měl jasný úkol. Góly! Místo toho ale přišlo selhání. Jen 14 branek v 51 duelech za první tým Blues byla hodně bídná vizitka. Navíc se často mluvilo o tom, že Mourinho za třicetiletého útočníka nechtěl utratit přes 30 milionů liber, takže šlo v podstatě o přestup Romana Abramoviče, jehož s Ševčenkem pojí velké přátelství.

[break]

Fernando Torres

Asi největší nevydařený přestup v historii Chelsea. V lednu 2011 si londýnský celek za 50 milionů liber pořídil Fernanda Torrese, který předtím dával v Liverpoolu jeden gól za druhým. Jakmile ale přišel na Stamford Bridge, jako když utne. Pětačtyřicet gólů ve 172 zápasech na hráče s takovou pověstí bylo katastrofální statistikou. O moc lépe se mu nevedlo ani na hostování v AC Milán a rekordy neláme ani během současného angažmá v Atlétiku.