Přitlačí Özil na Wengera, nebo vstoupí do hry rudí ďáblové?

Přitlačí Özil na Wengera, nebo vstoupí do hry rudí ďáblové?

Podle britského tisku budou muset fanoušci Arsenalu zkousnout další pořádně hořkou pilulku. Ve hře je totiž odchod klíčového muže Gunners Mesuta Özila, o jehož se má zajímat bohatý Manchester United. Vše se bude odvíjet od toho, jestli se německý reprezentant dohodne s Arsenalem na prodloužení smlouvy.

V současné době je Özil nejlépe placeným hráčem londýnského celku, když mu týdně na konto připluje 140 tisíc liber. Ve své nejlepší formě by ale rád dostal přidáno a to je kámen úrazu. Wenger je totiž známý skrblík a pro libru by si nejraději nechal vrtat koleno, což se pravidelně ukazuje během přestupních termínů.

Vedení kanonýrů nabízí bývalého hráči Realu Madrid 160 tisíc liber týdně, což sice není zlé, ale hluboko pod možnostmi, které jsou ochotni nabídnout na Old Trafford. José Mourinho je prý připravený sáhnout hluboko do kapsy, když by Özilovi mohl dát až 250 tisíc liber týdně. Důležitým faktorem je i fakt, že šikovný záložník má s Mourinhem velmi dobré vztahy ještě z dob společného působení na San Bernabéu.

„Podle mě je to nejlepší tvůrce hry,“ nechal se nedávno slyšet portugalský stratég.

V tuto chvíli je Özilova cena vysoká, ale pokud by krachlo vyjednávání o prodloužení smlouvy, cena by se s blížícím se koncem kontraktu rapidně snižovala. Světový šampion by se na Emirates Stadium spokojil i s 200 tisíc liber týdně, tedy s částkou, kterou pobírá nejlépe placený hráč Alexis Sánchez. Pokud by tohoto cíle dosáhl, vyšplhaly by výdaje na platy hráčů Arsenalu poprvé v historii přes hranici 100 milionů liber za rok.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.