Schick prožil poprvé dvougólový zápas: Můžeme být šťastní

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Patrik Schick už sice před časem gólově pokořil Juventus Turín, nicméně tento týden v dresu Sampdorie Janov prožil v rámci Coppa Italia premiérově dvoubrankový zápas.

Dvěma přesnými zásahy ze 71. a 90. minuty pomohl dvacetiletý exsparťanský útočník pokořit v italském poháru hostující Cagliari (3:0) a jeho chlebodárce se tak může těšit na lednové osmifinále, ve kterém se postaví AS Řím.

Trojnásobný reprezentant Česka, který však bude příští rok bojovat na Euru az Lavičkovu jednadvacítku, se dostal od svého letního příchodu na Apeninský poloostrov do základní sestavy teprve podruhé. Poprvné v ní figuroval právě proti zmíněné Staré dámě. Zatím tedy platí, že kdykoliv je mezi jedenácti vyvolenými, tak skóruje.

"Pro nás to byl dobrý zápas s výborným výsledkem, takže můžeme být šťastní. Hráli jsme dobře a hodně drželi míč. Soupeř měl občas taky šance a první půle byla trochu horší než ta druhá, ale myslím, že jsme měli zápas po kontrolou," citoval web sport.cz slova českého reprezentanta, jenž dosud nasbíral deset soutěžních vystoupení.