Juventus nezaváhal, AC Milán tlak neunesl

Juventus Turín vyhrál v nedělním zápase 19. kola italské Serie A doma nad Regginou 1:0 a upevnil si vedení v tabulce. O vítězství rozhodl na konci první půle probouzející se kanonýr Alessandro del Piero. Svá utkání vyhráli soupeři Juve o čelo tabulky Fiorentina a Inter. AC Milán však tlak neunesl a ztratil na Juve další tři body.

AC Milán prohrál v posledním večerním zápase na hřišti AS Řím 0:1, když se trefil v 81. minutě Mancini. AS postoupili na šesté místo v tabulce, ´Rossoneri´ se naopak propadli za svého městského rivala Inter a na lídra ztrácejí už dvanáct bodů.

Alessandro Del Piero se už v úterním zápase Italského poháru Juventus – Fiorentina dočkal potvrzení své výjimečné pozice v turínském klubu a vstoupil do historie, když překonal jinou klubovou legendu Giampiera Bonipertiho v počtu soutěžních gólů. Celkově jich Alessandro Del Piero zaznamenal v různých soutěžích i s nedělní trefou 186. Celý zápas odehrál za Juventus Pavel Nedvěd.

Za Fiorentinu se konečně trefil kanonýr Luca Toni - a to hned dvakrát - a až v nastaveném čase zachránil výhru 2:1 nad Chievem. Za hostující tým vyrovnával v 69. minutě Zanchetta. Fiorentina zůstala v tabulce čtvrtá. Toni má nyní na kontě osmnáct branek a je nejlepším střelcem soutěže. Jeho největší soupeř v boji o korunu krále střelců Trezeguet z Juventusu se neprosadil.

Inter se radoval po přestřelce s Cagliari

Inter stále ztrácí na Juve deset bodů, když v divoké přestřelce s Cagliari vyhrál doma 3:2. Za černomodrý tým se trefili postupně Martins a dvakrát Adriano. Gólem z penalty z 58. minuty zvyšoval brazilský útočník na 3:1, ale hosté ještě snížili, když se deset minut před koncem prosadil Suazo.

Udine doma jen remizovalo s posledním Trevisem 2:2 a zůstalo na jedenáctém místě. Ani páté Livorno se v utkání s dvanáctou Sienou neradovalo ze zisku tří bodů, když uhrálo stejný výsledek. Sestupem ohrožená Parma doma dokázala sebrat bod Laziu Řím. Remízu 1:1 zařídili domácí útočník Bernardo Corradi a hostující Tomasso Rocchi, který poslal Lazio v 5. minutě do vedení. Duel Ascoli - Empoli skončil výhrou domácích 3:1.

Sampdoria si poradila s Lecce a vrátila se do boje o čelo tabulky

V sobotním duelu Lecce - Sampdoria, uspěli hosté, kteří vyhráli 3:0. Skóre otevřel ve 23. minutě obránce Aimo Diana, ale jistotu dal hostujícímu týmu až vlastní gól Gennara Del Vecchia. Poslední trefu přidal ve 48. minutě Bazzani. Lecce zůstalo na předposlední sestupové pozici.

Ve druhém sobotním zápase Messina remizovala s Palermem 0:0. Soupeř Slavie v Poháru UEFA sice přerušil sérii proher - předtím ztratil tři ligová utkání v řadě - na slibný začátek soutěže ovšem nenavázal. Palermo je v tabulce desáté, Messina až šestnáctá.

Výsledky - 19. kolo:

AS Řím - AC Milán 1:0 (81. Mancini)
Ascoli - Empoli 3:1 (36. Ferrante, 69. Bjelanovic, 76. Domizzi - 45. Almiron)
Fiorentina - Chievo 2:1 (35. a 90+1. Toni - 69. Zanchetta)
Inter - Cagliari 3:2 (15. a 58. z pen. Adriano, 10. Martins - 20. Esposito, 81. Suazo)
Juventus - Reggina 1:0 (45. Del Piero)
Livorno - Siena 2:2 (24. Morrone, 52. Lucarelli - 8. Locatelli, 59. Chiesa z pen.)
Parma - Lazio 1:1 (39. Corradi - 5. Rocchi)
Udine - Treviso 2:2 (13. Motta, 72. Di Natale z pen. - 33. Pinga, 58. Fiore)
Lecce - Sampdoria 0:3 (23. Diana, 46. Del Vecchio, 48. Bazzani)
Messina - Palermo 0:0

[ 15.1.2006 - eFotbal. Foto: Reuters ]