Osm nejzajímavějších momentů Özila v londýnském Arsenalu

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Německý reprezentační záložník Mesut Özil přišel na Emirates z Realu Madrid v roce 2013 a v Londýně to neměl vůbec jednoduché. Z počátku se mu příliš nedařilo, ale dnes již patří k nejdůležitějším hráčům výběru Arsena Wengera. Podívejme se díky přiloženým videím na osm nejzajímavějších momentů během jeho působení u Gunners.

Osm nejzajímavějších momentů Özila v londýnském Arsenalu

8) První zásah


Začínat by se mělo pěkně od začátku. První branku v dresu Arsenalu si německý středopolař připsal v utkání proti Neapoli v Lize mistrů. Jeho obětí byl mezi třemi tyčemi Pepe Reina.


[break]

7) Čaroděj


Özil má skvělou techniku, díky níž může potupit na hřišti nejednoho soupeře. Nemusí sledovat míč, protože ví, že ho má u nohou a tuší, kam ho chce poslat. Takhle v zářijovém utkání čaroval proti Chelsea.


[break]

6) Král přihrávek


Özil samozřejmě branky střílet umí, ale nejplatnějším je v připravování šancí pro ostatní. Takhle v únoru minulého roku připravil gólovou přihrávku pro Oliviera Girouda.


[break]

5) Přirozený vůdce


Liverpool byl v dubnu minulého roku svědkem toho, jaké to je, když je německý tvůrce hry při chuti. Gunners nakonec uštědřili Reds porážku 4:1. V přiloženém sestřihu je možné vidět, jak Özil motal hlavy soupeře.


[break]

4) Král nečekaného


Vraťme se ještě opět o rok zpět a podívejme se, jakým baletním kouskem přihrál Özil Sánchezovi v utkání proti Hullu. Chilský legionář pak měl už dveře otevřené dokořán.


[break]

3) Rozdílový v klíčových zápasech


Mesut Özil je skutečně velice talentovaný hráč, na kterého je při hře radost pohledět. Efektivní krásu rozdával i v září tohoto roku proti Chelsea v londýnském derby. Gunners uspěli 3:0.


[break]

2) Intrikář proti Bayernu


Bývalá tvář Werderu Brémy dokazuje o svém talentu téměř každý zápas. My vám ukážeme i jeho parádní trefu v loňském ročníku Ligy mistrů, kdy přihrávkou Bellerína překonal bezmocného Manuela Neuera.


[break]

1) Trefa v Bulharsku


Na závěr se sluší zabrouzdat v posledních zápasech, které Özil absolvoval. Skvělým příkladem je rozhodující trefa na horké půdě bulharského Ludogoretsu, kde německý středopolař urval pro svůj tým výhru 3:2.