Tři čistá konta, Schickův gól a Lecjaksova vítězná asistence

[hot]ĆEŠI V AKCI[/hot] Velkým překvapením uplynulého kola Bundesligy bylo vítězství Verderu Brémy v Berlíně, na kterém měl velký podíl Jaroslav Drobný. Čisté konto udrželi i další čeští gólmani – Vaclík se Zlámalem. Mezi střelce se zapsal jen Patrik Schick a asistence sbírali Kalas s Lecjaksem. Za karetní tresty pykali v Turecku Kolář s Pavelkou. Je tu tradiční pondělní procházka po českých stopách na evropských trávnících.

Německo

V souboji Daridy s Gebre Selassiem byl překvapivě úspěšnější tým druhého jmenovaného. Brémy vyhrály v Berlíně 1:0, ale zatímco Darida odehrál celé utkání, český obránce nastoupil až v 78. minutě. Čisté konto si připsal Jaroslav Drobný.

Hoffenheim hrál s Frankfurtem bez branek a Pavel Kadeřábek odstoupil už po necelé hodině hry.

Jan Morávek zůstal opět jen na lavičce.

Ondřej Petrák odehrál celé utkání, které jeho Norimberk vyhrál 2:0 a drží se ve středu tabulky 2. Bundesligy.

Anglie

Arsenal porazil 3:1 Stoke a je za Chelsea druhý. Chytal Čech.

Derby přidalo šestou výhru v řadě. Matěj Vydra nastoupil jen na poslední dvacetiminutovku už za konečného stavu 3:0.

Tomáš Kalas v 94. minutě asistoval u gólu na konečných 4:4.

Brighton vyhrál 2:0 a je stále o bod druhý. Jiří Skalák šel na hřiště až v 87. minutě.

Libor Kozák ani Daniel Pudil nezasáhli do zápasů svých týmů.

[break]
Francie

Jaroslav Plašil viděl žlutou kartu a odcházel v 72. Minutě za konečného stavu 4:0 pro Monako.

Itálie

Patrik Schick se opět trefil. Na hřiště do zápasu proti Laziu přišel v 56. minutě a v 89. snižoval na 1:2. V úplném závěru viděl ještě žlutou kartu.

Ladislav Krejčí opouštěl bezbrankový zápas v 82. minutě.

Udinese vyhrálo 3:1, Jakub Jankto hrál posledních deset minut.

Nizozemsko

Heracles prohrálo 2:0, Jaroslav Navrátil nastoupil v 88. minutě.

Jan Kvída ani Václav Černý nenastoupili za první týmy Zwolle respektive Ajaxu.

[break]
Belgie

Mouscron Stefana Simiče prohrál 4:1 a je předposlední. Má stejně bodů jako poslední. Český stoper odehrál celé utkání.

Dánsko

Další český souboj se v Dánsku nekonal. Filip Novák chyběl na lavičce Midtjyllandu, za Brondby však druhý poločas odehrál Jan Kliment. Jeho tým vyhrál 2:1.

Švýcarsko

Jan Lecjaks si připsal asistenci na vítězný gól Young Boys. Jeho tým vyhrál 3:2 a je druhý.

Basilej si po debaklu od Arsenalu a ostudy v Lize Mistrů alespoň trochu spravila chuť, s oběma Čechy v sestavě vyhrála 1:0.

[break]
Turecko

Gaziantepspor s explzeňským duem příliš spokojený být nemůže. Kolář si stále odpykává trest za červenou kartu a Rajtoral jen seděl. Jeho konkurent na levém beku však o víkendu viděl červenou kartu, a příště by tak český obránce měl nastoupit.

Osmanlispor s Václavem Procházkou vyhrál 2:1 a je sedmý.

Zdeněk Zlámal si při výhře 2:0 připsal další čisté konto. Za svá záda nepustil žádnou ze čtyř střel na branku.

Bursaspor prohrál v Istanbulu s Besiktasem 2:1. Necid nastoupil už v 55. minutě, Sivok byl mimo.

Pavelkova Kasimpasa vyhrála 1:0, český středopolař však pykal za čtyři žluté.

Čelůstku čeká jako jediného zápas až v pondělí.