Blues blízko vlastnímu rekordu. Jaký je ligový strop Gunners?

Jestli někdo v Anglii momentálně šlape a funguje, je to londýnská Chelsa, jejíž lavičce vládne italský stratég Antonio Conte.

Blues blízko vlastnímu rekordu. Jaký je ligový strop Gunners?
Blues momentálně táhnou sérii devíti výher v řadě, díky čemuž vládnou Premier League s náskokem tří bodů na druhý Arsenal.

"Vyhráli jsme devět duelů za sebou, což je fantastické, protože tato liga je nesmírně náročná. Pracujeme moc dobře," liboval si italský manažer s minulostí v Juve či u italské repre.

"Soupeři se snaží brzdit náš fotbal, proto musíme hrát trpěliv. Pokud jde o defenzívu, West Bromwich se na nás připravil velmi dobře. Snažil se uzavřít volný prostor. V takových zápasech se vám hraje lépe, když se vám podaří dát rychlý gól. Jestli to nedokážete, utkání bývá s přibývajícím časem těžší a těší. Nakonec jsme se prosadili a myslím si, že výhra je zasloužená," pokračoval nadřízený Hazarda, Courtoise, Costy a spol.

Londýnský tým ze Stamford Bridge zvítězil devětkrát za sebou podeváté v historii. V minulosti se mu to povedlo v letech 2005, 2006, 2007 a 2009, kdy se jeho šňůra pod tehdejším koučem Carlo Ancelottim zastavila na jedenácti triumfech v řadě, což je klubové maximum.

Absolutní rekord drží Arsenal, kterému se v roce 2002 povedla sérii 14 tříbodových zisků v řadě. Druhý je v historické tabulce Manchester United se dvanácti úspěchy za sebou, což už je ovšem šestnáct let starý výsledek.

Ještě do svátků čekají Chelsea dva venkovní výjezdy na půdy Sunderlandu (středa) a Crystal Palace (sobota). Budou mít Hazard, Courtois, Matič a spol. o Vánocích a před dvěma domácími kláními s Bournemouthem a Stoke City v kapse jedenáct vítězství?