Neville a Carragher si podali Kariuse. A co jednička Reds?

Liverpool, jenž ztrácí po víkendovém ostrovním programu na vedoucí Chelsea šest bodů, inkasoval v úvodních patnácti duelech Premier League 20 branek. Z první desítky dostal více gólů pouze Watford a lepší defenzivní vizitku má například i šestnácté Middlesbrough.

Neville a Carragher si podali Kariuse. A co jednička Reds?
Podle odchytaných ligových zápasů je momentální jedničkou slavného celku z Anfield Road Losis Karius, jenž posílil mužstvo v létě z Mainzu. V rámci remízového duelu s West Hamem se však jeho výkon odborníkům v televizním studiu vůbec nelíbil a ti mu vyčítali například přímý kopo Dimitri Payeta, jehož podle jejich názoru mohl lapit.

"V deseti zápasech za Liverpool mi neukázal jedinou věc, díky níž bych dospěl k názoru, že je dostatečně dobrý, aby chytal na této úrovni. je na míle daleko," nebral si servítky bývalý dlouholetý zadák osmnáctinásobného šampiona anglické ligy Jamie Carragher.

Zatímco Karius byl mezi třemi tyčemi Kloppova výběru desetkrát, o pět let starší Belgičan Mignolet pětkrát. "Vybrat si mezi Kariusem a Mignoletem není jednoduché. Pokud jde o kvalitu, kterou mají, jsou nesmírně vyrovnaní," pronesl Gary Neville.

Někdejší legenda konkurenčních United tvrdí, že právě brankářská otázka bude stát Liverpool útok na primát. "V létě měli Reds skvělou příležitost podepsat Harta, který nakonec odešel hostovat do Turína. Kdyby ho získali, myslím, že by měli fantastickou příležitost vyhrát titul. Na ovládnutí Premier League potřebujete dobrého gólmana a dva střední obránce. Nemyslí si, že Liverpool splňuje obě tyto kritéria," pokračoval bývalý kouč Valencie.

A reakce třiadvacetiletého Němce? Byla velmi rychlá a pohotová. "Carragher hrával roky za Reds a pravděpodobně jim stále fandí. Po duelu byl frustrovaný, musím to akceptovat. Názor jeho kolegy Garryho Nevilla mě nezajímá. Na chvíli byl trenér, teď je opět odborník. Vždy je velmi kritický, chová se tak ke každému," reagoval kolega Coutinha, Firmina, Maného a spol.

A ani to ještě nebyl konec. "Mám pro tebe jednu radu: Drž hubu a dělej svoji práci," uzavřel mediální přestřelku Carragher.