Chelsea? Vyrovnaný rekord, super forma a rozjetý Costa

Chelsea? Vyrovnaný rekord, super forma a rozjetý Costa

Rok se s rokem sešel a na Stamford Bridge panuje o poznání lepší atmosféra. Zatímco před dvanácti měsíci se Blues trápili a vedení klubu se rozhodlo ukončit spolupráci s oblíbeným manažerem José Mourinhem, nyní modří září. V Premier League natáhli sérii výher již na jedenáct zápasů v řadě a vyrovnali tak klubový rekord.

„Je to fantastická série. Ale mně negratulujte, to musíte hráčům,“ řekl po sobotní výhře 1:0 nad Crystal Palace Antonio Conte novinářům.

Zlepšení formy se po tragickém vstupu do sezony od Chelsea očekávalo, ale že by celek z Londýna před Vánoci vévodil Premier League a držel takovou šňůru, asi příliš lidí nečekalo. Do konce sezony dovedl tým trenér Guus Hiddink a v létě na lavičku usedl italský stratég se zkušenostmi z Juventusu nebo italské reprezentace.

„Cítíme se velmi silní. Máme výbornou kondici a jsme ve formě. Musím říct, že si to užíváme,“ liboval si obránce Gary Cahill a pokračoval: „Pořád hrajeme stejně dobře. Každá výhra je pro nás důležitá. Perfektní máme hlavně organizaci hry, vše nám klape.“

Výbornou formu má především útočník Diego Costa, který rozhodl i sobotní duel a celkem má na svém kontě již 50 branek v 97 zápasech. Letos se trefil třináctkrát, přitom za celou loňskou sezonu mířil do černého pouze dvanáctkrát.

„Nebyl to jednoduchý zápas. Kdybychom k němu nepřistoupili správně, tak bychom nevyhráli. Viděl jsem obrovskou vůli bojovat,“ uzavřel Conte.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.