Manchester United má kde brát, aneb pět velkých talentů!

Manchester United má kde brát, aneb pět velkých talentů!

V Manchesteru United dokázali vždy vyprodukovat velmi dobré hráče z vlastních řad. V poslední době se jedná například o Marcuse Rashforda nebo Jesseho Lingarda. Kdo další z talentovaných mladíků se může prokousat do prvního kádru Red devils?

Axel Tuanzebe

Devatenáctiletý stoper už atmosféru prvního týmu okusil před začátkem sezony, když si zahrál proti Wiganu Athletic a na Josého Mourinha udělal velký dojem. „Stačilo mi deset minut, abych věděl, že z něj něco bude,“ řekl portugalský stratég na adresu borce z Demokratické republiky Kongo. Tuanzebe sbírá chválu ze všech stran, ale ještě předtím, než by se mohl natrvalo usadit v prvním mužstvu United, by se mohl stěhovat na hostování do druhé anglické ligy.

[break]

Josh Harrop

Šikovný záložník se rád zapojuje do ofenzivy, ale velmi dobře zvládá i další posty. Právě jeho univerzálnost na něm spousta expertů oceňuje. V minulosti se objevil mimo jiné na pravém kraji obrany, ve středu zálohy, pod hrotem i v útoku. „Pomáhá mi to zlepšit hru,“ pochvaloval si časté střídání pozic jedenadvacetiletý hráč, který pod Louisem van Gaalem měl možnost několikrát trénovat s áčkem.

[break]

Angel Gomes

Teprve šestnáctiletý mladík přišel do Manchesteru před třemi lety a za tu dobu prokázal, že se od něj můžeme dočkat velkých věcí. Svým stylem hry je často přirovnáván k fenomenálnímu Lionelu Messimu. O jeho služby se zajímají i španělské velkokluby Real Madrid s Barcelonou, což také mnohé potvrzuje. „Je pravda, že se mě na něj spousta klubů ptá, ale Angel se netají přáním hrát za Manchester,“ nechal se slyšet jeho otec Gil, který na Old Trafford působí v roli trenéra a v minulosti hrál i za portugalskou reprezentaci do dvaceti let.

[break]

Millen Baars

Všestranný nizozemský záložník přišel do Manchesteru v říjnu z Ajaxu Amsterdam jako pravé křídlo. Od ledna už bude moci v novém působišti nastupovat k oficiálním zápasům, takže se fanouškům a trenérům ukáže i mimo tréninkové jednotky. O jeho služby se kromě rudých ďáblů zajímali i v Chelsea, Arsenalu, Itálii nebo Portugalsku.

[break]
Tahith Chong

Šestnáctiletý Nizozemec o sobě v mládežnických kádrech United už dává pořádně vědět. Chongovy vlasy jsou mixem Carlose Valderramy, Carlese Puyola, Marouana Fellainiho a Rene Higuity, díky čemuž je naprosto nepřehlédnutelný. „Původně jsem chtěl zůstat ve Feyenoordu, ale v Manchesteru jsem nyní spokojený,“ řekl Chong.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.