Co musí být snem každého útočníka? Být jako superman Zlatan

Co musí být snem každého útočníka? Být jako superman Zlatan

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Manchester United bodoval v Premier League poosmé v řadě. Pod vyloupením půdy West Bromwich Albionu byl podepsán švédský veterán Zlatan Ibrahimovič, jenž domácí popravil dvěma přesnými zásahy.

"Ibra" navíc rozhodl i minulý souboj s Crystal Palace a v současnosti je to on, kdo Rudé ďábly táhne za body. Ve střelecké tabulce celé ligy už je ostatně nejlepší kanonýr z rudé strany Manchesteru na třetím místě. "Sám jsem překvapený jeho výkony i střeleckou produktivitou. A samozřejmě jsem rád za sebe i za něho. Ve svých letech už nepotřebuje nikomu nic dokazovat, přesto v každém zápase, v němž vybíhá na hřiště nejobtížnějšího šampionátu na světě, dokazuje, že je supermanem s neuvěřitelnou mentalitou. Hotová fantazie, jak si počíná. Snem každého útočníka musí být, aby si v Premier League počínal jako on, jemuž je 25 let a prožívá závěr hvězdné kariéry," chválil svého ostříleného svěřence José Mourinho.

Bývalý snajpr Interu, Juve, Barcelony či PSG nasázel v kalendářním roce 2016 na klubové i mezinárodní úrovni 48 tref. Už jen dva góly mu tak chybí k tomu, aby si vyrovnal své osobní maximum, které si stanovil v roce 2012 padesáti brankami.

A šance na to nepochybně je. Rudí ďáblové čekají ještě v tomto kalendářním roce dva zápasy se Sunderlandem a Middlesbrough a oba na Old Trafford před domácím publikem.

United jsou v tabulce stále šestí, ovšem na druhé Citizens ztrácí jen šest bodů. "Vyhráli jsme tři zápasy v řadě, a když budeme mít trochu štěstí, můžeme v sérii pokračovat. Na mužstva z popředí tabulky zase až tak moc bodů neztrácíme, a proto se musíme pokusit vyhrát co nejvíc utkání. Pro nás jsou ovšem důležité nejen body, ale i fotbal, který předvádíme. V některých klubech stačí, že vyhráváte, i když hrajete špatně, což ovšem pro nás neplatí. Manchester United musí vyhrávat a přitom hrát dobře," zakončil Portugalec, jenž usedl na lavičku dvacetinásobného šampiona Anglie letos v létě.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.