Dva vlastňáky v zápase? Pár „šťastlivcům“ se to už v Anglii podařilo!

[tag]STATISTIKA[/tag] Vlastní gól není zrovna obvyklou záležitostí, ale na druhou stranu nejde ani o nějakou raritu. Dát si však dva vlastence během jednoho jediného duelu? To už se skutečně mnoha hráčům podařit nedokázalo! Přesto se pár takových našlo a my se na ně dnes společně podíváme.

Řeč konkrétně přijde na prestižní anglickou Premier League, kde se takový kousek v podobě dvou vlastních gólů za devadesát minut povedlo hned třem fotbalistům! O koho jde, ptáte se? Odpověď najdete v článku!

Jamie Carragher (září 1999)

Liverpool – Manchester United 2:3

Ikona Liverpoolu měla na vlastní góly skutečně velkou smůlu, navíc v jednom případě dokonce zavěsila do své sítě rovnou dvakrát během devadesáti minut. A Jamie Carragher si opravdu nemohl vybrat lepšího soupeře! Liverpool totiž v září roku 1999 hostil na Anfield Road nenáviděný Manchester United, jemuž nakonec podlehl 2:3. Reds tehdy skórovali čtyřikrát včetně českého záložníka Patrika Bergera, nestačilo to však ani na bod.

[break]

Michael Proctor (únor 2003)

Sunderland – Charlton 1:3

Nesmazatelným písmem se do historie anglické Premier League zapsal rovněž útočník Michael Proctor, a to díky zápasu mezi Sunderlandem a Charltonem z roku 2003. A všechny tři góly hostů byly vlastňáky! Nejprve ve 24. minutě rozvlnil špatnou síť Wright, pak v 29. minutě navýšil vedení Charltonu již zmiňovaný Proctor. O pouhé tři minuty udeřil znovu! Nesmírně krutou porážku deset minut před koncem korigoval z pokutového kopu Phillips.

[break]

Jonathan Walters (leden 2013)

Stoke City – Chelsea 0:4

Třetí případ máte dost možná ještě v živé paměti, zápas mezi Stoke City a londýnskou Chelsea se totiž odehrál v lednu roku 2013. Na konci první půle udeřil Jonathan Walters, tentýž hráč se zapsal mezi střelce i po změně stran! Kdo by ale čekal dvoubrankové vedení Stoke, je na omylu. Petr Čech nemusel lovit míč ze své sítě ani jednou, pak navíc udeřili Lampard s Hazardem. Aby toho nebylo málo, Walters v 89. minutě ještě zahrával penaltu – neúspěšně.