O co jde Tourému? Šílenost!

O co jde Tourému? Šílenost!

Yaya Touré patří mezi veterány anglické kopané a v Manchesteru City se mu celkem dařilo, to ale změnil letní příchod Pepa Guardioly. Yaya Touré by samozřejmě rád trofeje vyhrával, v Manchesteru má ale jinou misi: chce, aby udělal z City větší klub než United.

Defenzivní záložník z Pobřeží slonoviny má s Guardiolou zkušenosti už z minula z působení v Barceloně, kvůli čemuž ho španělský kouč v podstatě vyhnal z Katalánska. Optimálně spolu "znovu nezačali" ani v Manchesteru, nedávno se však usmířili a Touré nastoupil do zápasu.

Yaya si zřejmě klub zamiloval, alespoň podle svých slov. Touré šokoval svět: cítí se na dvacet, chce, aby bylo City větší než United, hrál ve "velkoklubu" Olympiacosu atd. Bývalý hráč Barcelony by rád udělal City větším než United během svého působení, opravdu se ale dá nahradit pár let kariéry jednoho hráče za celou historii klubu, zvláště Manchesteru United, pravděpodobně nejslavnějšího týmu z Anglie?

„Přišel jsem do tohoto klubu, abych tvořil historii. Chci tento klub změnit. Chci, aby byl tento klub větší než Manchester United. Vím, že k tomu bude potřeba hodně práce, ale je to můj sen. Mám štěstí, že jsem už předtím hrál ve velkých klubech - v Barceloně a v Olympiacosu. Tyto týmy vždy bojovaly o titul. Ale se City je to jiné. Teď se to mění a já jsem za to šťastný. Každý rok jsme zapojeni do boje o titul,“ řekl nečekaně Touré.

„I když jej nezískáme, něco se změní. Následující rok majitel dá k dispozici ještě více peněz a klub koupí lepší hráče, abychom byli lepší. To je to, co mám rád. Mám rád výzvy. Chci, aby tady vzniklo něco významného. Už jsem vyhrál Premier League, ale chci víc než to. Chci další příběh,“ šokoval.

„Cítím se teď na dvacet. Mým úkolem je udržet tým v pohybu, získávat míče, organizovat hru, mluvit s ostatními hráči...mám k tomu dostatek zkušeností. Jsme tým, který chce hrát fotbal, ale někdy musíte říct hráčům, aby byli opatrní, zejména při protiútocích,“ vyjádřil se k současné hře City.

„Patřím na hřiště. Ale i když nehraju, chci být na stadionu a sledovat zápas. Stále se chci vyvíjet. Budu plně připraven v každé situaci. Dám do toho 100 %, pro klub i pro fanoušky. Tito fanoušci jsou jediní, kteří vždy vyvolávají mé jméno," uzavřel Yaya Touré.