Silná mentalita obrů aneb Kdo vstřelil nejvíce vítězných gólů v nastavení?

Premier League bude v příštím roce slavit 25 let své existence a kromě mnoha dalších faktorů ji silně charakterizuje fakt, že týmy dávají často góly až v samotném nastavení zápasu.

Které kluby za tu dobu vstřelily nejvíce vítězných gólů v nastavení? Pro někoho možná překvapivě první není Manchester United s proslulým „Fergie Time“. V zástupu šesti nejlepších jsou ovšem jména těch dlouhodobě nejlepších celků.

5. – 6. Manchester United a Tottenham Hotspur (18 gólů)

Sir Alex Ferguson vštípil do týmu United nezdolnou vítěznou mentalitu, a ta se často projevovala vítěznými góly v samotných závěrech zápasů, většina z nich ale vysloveně nepadala v 90. (+) minutách. Red Devils jsou na stejném čísle jako Spurs, jeden ze tří zástupců z Londýna v tomto výběru.

[break]
4. Everton (19 gólů)

Everton nepatří mezi absolutní špičku domácí soutěže, nicméně stabilně se drží vždy v závěsu a sem tam se dostane do evropských pohárů nebo ojediněle dokonce za éry Davida Moyese do předkola Ligy mistrů. Právě skotský manažer, který momentálně trénuje Sunderland, byl podobného rázu jako Ferguson v Manchesteru a Toffees pod jeho dlouhodobým vedením uměli za pět dvanáct vyhrát několik nerozhodných zápasů.

3. Chelsea (20 gólů)

Současný suverénní lídr tabulky se pod Antoniem Contem oproti minulé sezoně změnil k nepoznání. Letos hned v úvodních dvou kolech vstřelili hráči Blues vítězný gól v 89. minutě, takže se to ještě do této statistiky nepočítá, ale naznačuje to, že v této sezoně dost možná další góly v samotném nastavení přibydou.

[break]
2. Arsenal (23 gólů)

Gunners jsou třetím nejúspěšnějším klubem v historii Premier League (3 tituly), prakticky nepřetržitě jsou v top 4, a tak je pochopitelné, že budou i v této statistice mezi prvními. Jen v této dosavadní sezoně už mají na kontě dva góly tohoto rázu. Santi Cazorla rozhodl z penalty proti Southamptonu, na hřišti Burnley pak vystřelil tři body v 94. minutě Alex-Oxlade Chamberlain.

1. Liverpool (29 gólů)

Zcela jasným vítězem, o šest gólů před druhým Arsenalem, je aktuálně druhý celek tabulky. Svěřenci Jürgena Kloppa právě v posledním kole v Merseyside Derby urvali výhru v Goodison Parku zásluhou trefy Sadia Maného z 94. minuty. Přesně takové momenty mohou v květnu rozhodovat o mistrovi. Přijde jich víc? Nebo zrovna v případě Reds zastíní dostatečně silně slabší momenty jako například zkrat v Bournemouthu (3:4)?