Nabitý vánoční program: Které týmy jsou ve výhodě oproti ostatním?

Nabitý vánoční program: Které týmy jsou ve výhodě oproti ostatním?

Anglická Premier League je proslulá tím, že nemá zimní přestávku. Naopak období Vánoc patří k tomu nejklíčovějšímu v celé sezoně. Týmy prakticky nemají pořádný oddych a na přelomu nového roku hrají i tři zápasy v týdnu. Kdo to letos z velkých favoritů soutěže nejvíce odnesl a dostal nejméně volna?

Chelsea a Arsenal jsou v pohodě


Nejlépe na tom jsou v Londýně. Dosavadní lídr tabulky Chelsea má jako jediná z celé ligy mezi třemi zápasy dohromady sedm dní volno. Na Boxing Day 26. prosince doma přivítá Bournemouth, a pak až na silvestra bude, znovu doma, hostit Stoke. Pak následuje další tři dny pauza (což je v tomhle období hodně času) před výletem na White Hart Lane proti Tottenhamu Hotspur.

Také Arsenal si může mnout ruce, že jeho hráči budou čerstvější než většina ligy. Na Boxing Day doma vyzve West Bromwich Albion, poté si pět dní odpočine a na Emirates Stadium zůstane i na první den v roce proti Crystal Palace. Následovat bude ovšem pouze jednodenní pauza před výletem do Bournemouthu.

Na další straně "Nejvíce to odskákal Liverpool se Southamptonem"...

[break]

Nejvíce to odskákal Liverpool se Southamptonem


Naopak nejmenší časový oddych na rychlé načerpání sil do dalších zápasů budou mít v kabině Reds a Saints. Svěřenci Jürgena Kloppa mají nyní sice volno až do 27. prosince, to se doma střetnou se Stoke City, pak ale následuje třídenní pauza před důležitým duelem s Manchesterem City (opět doma) a pouhý den odpočinku pak budou mít před dalším zápasem na hřišti Sunderlandu. Dohromady to dělá jen čtyři dny volna.

Ještě o den méně a jako jediní celkově tedy pouze tři dny v lize dostali hráči Southamptonu. Ti začnou vánoční období až 28. prosince doma proti Tottenhamu, pak jen dva dny pauza a na silvestra se střetnou (znovu doma) s West Bromwichem Albion. Na regeneraci pak zbyde jen jeden den před výletem do Goodison Parku, kde se postaví Evertonu.

Na další straně "Zbytek dostal „standardních“ pět dní"...

[break]

Zbytek dostal „standardních“ pět dní


Další velké týmy jako Manchester United, Manchester City nebo Tottenham, ale celkově i zbytek ligy mají adekvátní pauzy, i když United i City mají rovněž pouze den volna před první zápasem v roce. To se nicméně týká více než poloviny týmů. Menší nevýhoda pak pro Citizens a Spurs tkví v tom, že dva ze tří zápasů v tomto krátkém, leč náročném období hrají venku.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.