Trio faktů, proč je přestupová politika Chelsea zkažená

Trio faktů, proč je přestupová politika Chelsea zkažená

Londýnská Chelsea v područí Antonia Conteho skutečně zraje a v závěru letošního roku vede tamní Premier League s náskokem šesti bodů. To však neznamená, že by nemohla během jara ztrácet. Podívejme se na tři fakta, které je nutné na přestupovém trhu eliminovat, aby to hráče ze Stamford Bridge nakonec nestálo titul.

3) Rozvahu na přestupovém trhu


Ono je docela vtipné sledovat, že italský kouč dokázal uspět s týmem, který měli de facto k dispozici i jeho předchůdci, kteří si však rady nevěděli. Conte dokázal adekvátně zapojit do stojatých řad jen N´gola Kanteho a Davida Luize, kteří se jeví jako dobrý nákup. Ostatní transfery se příliš nevyvedly a je jasné, že je nutné kádr ještě posílit před náročným
závěrem sezóny.

[break]

2) Nebát se investovat


Ono se to hravě řekne, ale hůře realizuje. Pravdou však je, že Chelsea by měla být ve hře i o nejlepší hráče současnosti a na trhu se o ně neměla bát ucházet. Rozeného vůdce do obrany či útoku by na Stamford Bridge zcela jistě uvítali. V posledním roce byl londýnský klub poněkud ostýchavý a všechno zajímavé zboží přenechal konkurenci.

[break]

1) Podpora mladých talentů


Jen málo klubů v Evropě se může pyšnit tak početnou základnou mladých talentů. Chelsea ráda skupuje mladíky v Anglii i kdekoliv jinde a posílá je na hostování. Pravdou ale je, že jich není mnoho, kteří poté dostanou v modrém dresu šanci. Conte by mohl věřit i na vlastní produkty z akademie a pokusit se najít hvězdu, která nebude klub nic stát.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.