Italský Superpohár ukořistilo milánské AC. Rozhodly až penalty

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Nejvýznamnější utkání předposledního pátečního dne roku 2016 se hrálo v katarském Dauhá, kde na sebe v rámci finále italského Superpoháru narazili giganti Juventus Turín a AC Milán. To rozhodl až penaltový rozstřel, ve kterém se více radovali hráči Rossoneri.

Zápas byl pikantním i pro italského reprezentačního veterána Gianluigiho Buffona, který odehrál šestistý zápas v dresu Juventusu. V řádné hrací době lovil jen jednou míč ze sítě, a to když Bonaventura odpověděl ještě v prvním poločase trefou na branku Chielliniho. Druhý poločas ani prodloužení branky nenabídly a rozhodl až penaltový rozstřel, ve kterém byli úspěšnější hráči z Milána.

Italský Superpohár:

Juventus - AC Milán 1:1 i po prodloužení, 3:4 na penalty (18. Chiellini - 38. Bonaventura)