Ostrava hlásí velkou posilu do jara z prvoligové Slavie

Druholigový Baník Ostrava to myslí s návratem mezi českou elitu opravdu vážně. Tři dny po příchodu Štefana Pekára přivádí vedení klubu i dvaadvacetiletého středního záložníka Roberta Hrubého. Ten se již na severu Moravy podrobil lékařské prohlídce a podepsal kontrakt na tři a půl roku.

Ostrava hlásí velkou posilu do jara z prvoligové Slavie
Hrubý přichází do Ostravy z pražské Slavie, kde k velkému fotbalu přičichl. Dlouholetý mládežnický reprezentant se ale nedokázal v Edenu náležitě prosadit a podzim strávil na hostování v Teplicích. Tam se mu nevedlo špatně, ale dobrý dojem kalilo zranění, díky kterému vypadl ze základní sestavy.

„Je to typ hráče, kterého do týmu potřebujeme a kterého si hodně přál i trenér Vlastimil Petržela. Navíc se už u nás osvědčil a víme tedy velmi dobře, koho kupujeme,“ prohlásil sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo. Narážel tak na fakt, že Hrubý zde strávil na jaře půlroční hostování.

„Nad nabídkou Baníku jsem uvažoval asi od konce listopadu, kdy se mi vedení klubu poprvé ozvalo. Neberu to tak, že jdu do druholigového klubu. Baník do ligy patří a já věřím, že ten následující půlrok zvládneme a vrátíme se,“ dodal samotný hráč Robert Hrubý.