Real prohrál se Santanderem a do čela se neposunul

Real Madrid prohrál v sobotním utkání 30. kola španělské Primera División s Racingem Santander na jeho hřišti 1:2 a před své dva největší rivaly se neposunul. Vedoucí Barcelona i Sevilla navíc mají nedělní zápasy k dobru.

Real byl oslaben o několik hráčů základní sestavy. Vepředu doplňovali osamoceného van Nistelrooije Robinho a Raúl. Santanderu se letos daří, v ligové tabulce byl před 30. kolem na osmém místě - navíc neprohrál sedm zápasů v řadě a v celé sezoně ztratil na domácím trávníku jen tři utkání.

Utkání začalo opatrně. Skvělou ranou z dvaceti metrů se prezentoval v 7. minutě Diarra, domácí gólman Tonio zázračně vyrazil. Na druhé straně zazlobil o pět minut později nebezpečnou střelou Pedro Munitis. Real postupně přebral iniciativu a ve druhé polovině první pětyčtyřicetiminutovky je aktivnější - přesto se dlouho nic výrazně fotbalového na trávníku neděje.

Až ve 33. minutě vyrobil obránce Garay v pokutovém území obrovskou chybu, Higuaín našel před bránou Raúla a ten z úhlu prostřelil hostujícího gólmana - 0:1. Velkou příležitost ještě promarnil Robinho, který se dostal do šestnáctky, ale příliš dlouho váhal se zakončením a obránci mu jeho pokus zblokovali.

V nástupu do druhé půle se domácí pokusili o nápor, ale Real zpočátku brání pozorně a vyráží do rychlých brejků. Po jednom z nich si málem dali domácí po centru Higuaína vlastní gól.

Santander je stále aktivnější a jeho snaha byla oceněna v 73. minutě - Diarra podle sudích fauloval v pokutovém území Scaloniho a pokutový kop proměnil Garay ranou k levé tyči. Hosté vůbec nezvládli závěr utkání. Nejenže dohrávali o devíti bez vyloučených Helguery a Mejii, ale hrdina zápasu Garay proměnil i druhý pokutový kop v samém závěru a zajistil domácím tři body.

Ve druhém pozdně večerním duelu mezi Betisem Sevilla a Realem Sociedad San Sebastian vyhráli překvapivě hosté, kteří na předposledním místě stáhli náskok osmnácté Celty Vigo na tři body a ještě si zachovali naději na záchranu. Na první nesestupovou příčku ovšem San Sebastian stále ztrácí (osm kol před koncem) pět bodů.

O výhře outsidera na hřišti Betisu, který doma neprohrál osmkrát v řadě, rozhodla jediná branka Garrida z 33. minuty.