TOP 5 největších hvězd Premier League, které jedou na APN

TOP 5 největších hvězd Premier League, které jedou na APN

Mít v týmu afrického hráče, který patří k tahounům sestavy, není pro kluby Premier League vždy ideální. Co druhý rok na přelomu ledna a února totiž většina těchto hráčů odjíždí na Africký pohár národů (APN). Letošní turnaj konající se v Gabonu začíná 14. ledna. Které největší hvězdy z Premier League tam jedou?

Riyad Mahrez (Alžírsko)


V letošním ročníku zažívá hlubokou herní krizi stejně jako celý Leicester. 25leté levé křídlo vstřelilo v této sezoně více gólů v Lize mistrů (4) než v Premier League (3). I tak by však pořád měl Mahrez být pro „lišky“ během své absence citelnou ztrátou. Společně s ním odjedou ještě další tři hráči včetně dalšího ofenzivního tahouna Islama Slimaniho.

[break]

Sadio Mané (Senegal)


Když Liverpool za něj v létě Southamptonu vysázel 30 milionů liber, nebyli fanoušci příliš nadšeni. Mané si je ale získal hned od prvního zápasu s Arsenalem. Aktuálně je nejlepším střelcem týmu s osmi ligovými góly a není pochyb o tom, že v lednu bude Reds jeho výbušná hra na křídle pořádně chybět.

[break]

Eric Bailly (Pobřeží slonoviny)


Sotva se pořádně vyléčil ze zranění kolene a bude znovu Man United chybět. Bailly stál nemalé peníze (35 mil. liber), ale na Old Trafford se uvedl báječně. Jako by v Premier League hrál odjakživa. Fanoušci ho vidí jako suverénního stopera budoucnosti a konečně toho pravého nástupce hvězdných a spolehlivých jmen jako posledně v sestavě Red Devils byla Nemanja Vidič nebo Rio Ferdinand.

[break]

Andre Ayew (Ghana)


Loni se jednalo o jeden z nejlepších přestupů roku. Do Swansea přišel Ayew zadarmo a stal se nejlepším hráčem týmu. Za 25 milionů liber ho v létě koupil West Ham a čekal od 27letého Ghaňana podobné věci. Jenže Ayew se hned v prvním zápase zranil. S kolenem laboroval dva měsíce, a tak se teprve do své staré formy dostává. Třeba se na šampionátu rozehraje a hned po návratu už bude konečně pro Hammers užitečnou posilou.

[break]

Wilfried Zaha (Pobřeží Slonoviny)


Kdysi zářivý talent Anglie a Man United konvertoval minulý měsíc k reprezentaci Pobřeží slonoviny a hned ji půjde reprezentovat na APN. Zaha momentálně hraje v životní formě (v PL 3+8) a dokonce se spekuluje o jeho lednovém odchodu z Crystal Palace do Liverpoolu nebo Tottenhamu. Ve 24 letech má stále kus kariéry před sebou, naplní nakonec svůj potenciál?

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.