Fantastická série, pochvaluje si Conte dvanáctou výhru v řadě

Fantastická série, pochvaluje si Conte dvanáctou výhru v řadě

Londýnská Chelsea dokázala zapomenout na neúspěch v minulé sezóně, který ji donutil nejen k výměně trenéra, ale i k absenci v pohárové Evropě. Nyní však Blues kousají každého soupeře a po právu vedou tabulku Premier League. Lví podíl na tom má i italský kouč Antonio Conte, který si současnou fazónu pochvaluje.

V pondělním ligovém kole Blues opět dominovali a Bournemouth poslali domů s tříbrankovým přídělem. Jubilejní padesátý ligový gól si připsal belgický tahoun Eden Hazard a kouč Blues se po zápase před novináři rozplýval blahem. Proč taky ne. Náskok na druhého je už sedm bodů.

„Odehráli jsme dobrý zápas, jsem spokojený s přístupem hráčů, ale mohli jsme vstřelit více branek. Museli jsme se vyrovnat s neúčastí dvou důležitých hráčů, ale myslím si, že jsme to zvládli. Vyhrát dvanáct zápasů za sebou není v Premier League lehké. Je to fantastická série, ale důležité bude, abychom i nadále pokračovali v tomto trendu,“ prohlásil Conte pro BBC Sport.

„Bylo to poprvé, kdy jsme hráli bez klasického útočníka. Zkoušeli jsme to na trénincích a myslím si, že v dané chvíli bolo nasazení Pedra nejlepším řešením,“ usoudil Conte, který se svou volbou mohl být spokojen, neboť španělský hráč vstřelil dvě důležité branky.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.